MYO’nda Yeni öğretim döneminde 480 öğrenci öğrenim görecek

2014-2015 akademik yılda hizmete giren Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulun’da 2016-2017 Akademik yılında öğrenci sayısı 480’e yükselecek. Önümüzdeki yıl 80 öğrenci ile  açılacak olan Raylı Sistemler İşletmeciliği bölümünün tanıtımı için 18 Nisan 2016 Pazartesi günü Amasya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Metin Orbay ilçemiz Yüksek okulunda bölüm tanıtımı için il ve ilçemizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıya; Rektör Orbay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feda Öner, Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Taşova MYO Müdürü M. Burak Bilgin, yüksek okul öğretim üyeleri ve Amasya ve ilçemizden  haber  ajansı ile yerel gazete temsilcileri katıldılar.

Gazetecilere bir  açıklama yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay;  “Taşova Meslek Yüksek okulu yaklaşık 26 dönümlük arazi içerisinde 4 katlı binası ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri Programları ile hizmet vermeye başlamıştır. Her iki programın doluluk oranı açıldığı günden itibaren yüzde yüzdür. Yükseköğretim Kurulu’nun vermiş olduğu onay doğrultusunda; 2016-2017 Eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Taşova Meslek Yüksekokulu “Raylı Sistemler İşletmeciliği” programına da öğrenci alımı gerçekleştirecektir. Hali hazırda Yüksekokulumuzda yaklaşık 160 kayıtlı öğrenci bulunmakla birlikte bu sayının yeni açılacak program ve diğer programlarımızın kontenjan artırımıyla: 2016-2017 Eğitim öğretim yılı başında yaklaşık 320 civarında olması beklenmektedir. 2017-2018 Eğitim öğretim yılında ise 1. ve 2. sınıf öğrenci toplam mevcudu bu üç programla kendiliğinden 480’e ulaşacaktır. Meslek Yüksek okulumuzun 1. Öğretim toplam öğrenci kapasitesi 600 olmakla birlikte bu sayı ikili öğretime geçilmesi halinde 1200 öğrenci kapasitesine ulaşacaktır.

Taşova Meslek Yüksek okulu bünyesinde kadrolu 2 Yrd. Doç. Dr. ve 8 Öğretim Görevlisi akademisyenimizle birlikte 4 idari personelimiz görev yapmaktadır. Yine hizmet alımı yoluyla 4 güvenlik görevlisi ve 2 şirket personeli bulunmaktadır. Ayrıca İŞKUR tarafından organize edilen Toplum Yararına Program (TYP) kapmasında geçici olarak çalışan 6 İŞKUR personeli ile de Meslek Yüksek okulumuz Yardımcı Hizmetler sınıfı işlerinde desteklenmektedir. Elbette Yüksek okulumuz büyüdükçe ve insan kaynağına ihtiyaç duydukça Akademik ve İdari Personel sayımızda da bu doğrultuda artış kaçınılmaz olacaktır.

Taşova Meslek Yüksek okulumuzda içinde 34 bilgisayar bulunan bir adet Bilgisayar Laboratuvarı ile 13 bilgisayarlı uzaktan eğitim (UZEM) sınıfımız mevcuttur. 60 m2 alan içerisinde yaklaşık 2000 civarında kitabın bulunduğu kütüphanemiz, öğrencilerimizin günün büyük bir bölümünde hizmetinde olan halı sahamız, kantin ve yemekhanemiz ile önümüzdeki günlerde yapılması planlanan 400 kişilik “Konferans Salonu ve Merkezi Kafeterya” binası; fiziki anlamda da Meslek Yüksek okulumuzun her gün biraz daha kendini geliştirme gayreti içerisinde olduğunu göstermektedir.” dedi.

Rektör Orbay daha sonra yüksek okulu gezdirerek okul hakkında bilgi verdi. Program, bahçede verilen yemek ikramı ile sona erdi.

myo

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.