MUSTAFA KORKMAZ: HİZMET FUKARALARI

0

Belediyelerin asli ve en önemli görevlerinin ilçe halkına hizmet vermek olduğunu belirten Önceki Taşova Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz: “Görevlerini yapmayan Belediye Meclisinin Başkan ve Üyelerine “Kesin ve tartışmasız olarak söylüyorum ki bunlar HİZMET FUKARALARI” dedi.


 


“Seçilme sebeplerinin, yasaların ve imkânların elverdiği ölçüde Taşova’mıza ve Taşova’da yaşayan insanlarımıza hizmet etmek olan bu HİZMET FUKARALARININ tamamını, beceriksizliklerini yüzlerine vurmak ve Sonuç değerlendirmesinin Halkımız tarafından yapılmasına imkân tanımak Amacıyla açık oturuma davet ediyorum.


 


Taşovalı Hemşerilerim size hizmet yapmanız için oy vererek bu göreve getirdi. Üç yıl doldu. Bakalım ne demiştiniz, ne yaptınız Seçim TAAHHÜDÜNÜZÜ getirmeyi de unutmayın.


 


Tonunu 45 kuruştan teslim ettiğimiz ŞEHİR İÇME SUYUNUN, amacı dışına çıkarılan AİLE ÇAY BAHÇELERİNİN, İlçemizin göz bebeği ŞEHİRLERARASI OTOGARI’nın önceki ve şimdiki durumuna bir bakalım.


 


Yıllara göre GELİR GİDER CETVELLERİ”Nİ ve ayrıntılarını, bir de satılmadık yer kaldıysa BELEDİYE MALLARI ENVERTERİNİ getirmeyi sakın ola ki unutmayın.


 


Taşova Belediyesi, İlçe Halkının müşterek ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Kamu kuruluşları hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Kamu görevlileri hangi kademede görev yaparsa yapsın bir gün Hesap vereceğini bilmesi gerekir.


 


Ben, görevim süresince yürürlükte olan mevcut yasalara harfiyen uyarak beş yıl boyunca hiç soluk almadan, bir gün bile izin kullanmadan 24 saat görevimin başında olarak Belediyeye ait olan her kör kuruşun doğru ve yerinde harcanmasına bizzat nezaret ettim. Önceki Taşova Belediye Başkanı olarak içim rahat. Sürekli olarak bizim hizmetlerimizi anlatan ve bizim hizmetlerimizden memnuniyetlerini belirten Taşovalı hemşerilerime teşekkür ediyorum.


 


Beraberce, Taşova Halkına hizmet etme şerefine ulaştığımız birlikte çalıştığım Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. Birlikte aldığımız tüm kararlar İlçe halkının ve ilçemizin yararına olmuştur.


 


Taşova Belediye Meclisinin mevcut üyelerine soruyorum sizin içinizde rahat mı? Hâlâ yok yere belediye mallarını satıyorsunuz. Söyler misiniz neden satıyorsunuz? Güzide yerler bir bir satılıyor. Atatürk Bulvarında Emniyet amirliğinin yanında bulunan 980 m2’ik gözbebeği yerin satıldığından meclis üyelerinin haberi var mı dersiniz.?” Dedi.

Yorum Ekle