Amasya İtimat

MUHARREM İNCE TAŞOVA’DAYDI

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova milletvekili Muharrem İnce, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylaması öncesinde ilçemizde bir miting yaptı.

Saat 17:00’de ilçe meydanında(eski buğday pazarı) başlayan mitinge CHP Amasya milletvekili Mustafa Tuncer, Merzifon belediye başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy belediye başkanı Zehra Akyol, Amasya il başkanı Reşat Karagöz, Taşova ilçe başkanı Ömer Özalp, çevre ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

İnce konuşmasında: “Sevgili Taşovalılar şimdi bazı şeyler değişti. Zam yok, güncelleme var. Terör elebaşısı Apo’nun adı İmralı oldu. Terör örgütü PKK Kandil adını aldı. Yollarda görüyorum “ezan için evet”, hayır çıkarsa ezan okunmayacak mı? Utanmadan tek bayrak için evet diyorlar. Hayır çıkarsa çift bayrak mı olacak? Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyette ezanlarda okunacak. Bayrağımız dalgalanacak. Barzani’nin bayrağını, bunlar Ankara’ya İstanbul’a dikmedi mi? MHP tabanı hayır diyor. Saadet Partisi hayır diyor. AK Parti’den de hayır diyen var. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. 20 yaşındaki fakir genç El-bab’ta şehit olacak. Amerika’da 535, Rusya’da 456, 1 milyar 250 bin nüfuslu Hindistan’da 532 milletvekili var. Biz enayi miyiz biz de 600 milletvekili olacak? Eve derseniz Cumhurbaşkanına eyalet kurma yetkisi veriyorsunuz. Seçimde oyunu AK Parti’ye ver ama bu referandumda evet deme. Evet derseniz ülke bütçesini bir kişinin emrine vereceksiniz. Muhtar ve ihtiyar heyetini, belediye başkanı ve belediye meclis üyelerini biz seçiyoruz. Cumhurbaşkanını seçerken yardımcılarını biz niye seçemeyeceğiz. Bu işe dini alet ediyorlar. Allah evet ya da hayıra karışmaz. Ama Allah diyor ki çalmayın, kul hakkı yeme diyor. Torununa Kuran’ı Kerim öğretirken fotoğraflarını yayınlıyor. Egemen Bağış’a Bakara suresini öğret. Dört üniversiteliden biri işsiz. Tarım topraklarımızın çoğu kullanılmıyor. Aslında bunları konuşmamız gerekiyor. Anayasa değişikliğini sizlere özetliyeyim. Evet dersen Bilal oğlan, hayır dersen senin oğlan kazanacak. 10 Nisan Polis gününü kutlarken son olarak. Bir çivi, bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğitte vatanı kurtarır. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

İnce, aynı gün akşamı Merzifon’da yapacağı Uğur Dündar’ın Halk Arenası programına katılmak üzere yoğun tezahüratlar arasında ilçemizden ayrıldı.


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.