MERHUM BAŞBUĞ TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD OKUTULDU

4 Nisan 1997 günü hayata veda eden Milliyetçi Hareket Partisi  kurucusu ve Genel Başkanı  merhum Alparslan Türkeş ve şehitlerimizin ruhuna, 4  Nisan 2017  Salı  günü akşam namazından sonra Merkez Çarşı camiinde mevlid-i şerif okutuldu.

Düzenlenen Mevlid-i şerif sonrası  MHP  İlçe Başkanı Aslan Berber bir açıklama yaptı; “Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu efsane Lider Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’ in 20. Ölüm yıl dönümü için Milliyetçi Hareket Partililerimiz, Ülkü Ocak Başkanımız, gençlerimizle ve halkımızla bu akşam Yasin-i şerif mevlidi okuttuk. Başbuğumuzun bizlere bıraktığı bu yüce dava her geçen gün büyüyor.  Örneğine sık rastlanmayan tarihi şahsiyetlerden biri olması dolayısıyla BAŞBUĞ Unvanına layık görülen Alparslan TÜRKEŞ hayatını adadığı Türk Milliyetçiliği davasında yılmadan mücadele etmiştir. Ölümü ile yasa boğulan Türk Dünyası 4 Nisan günü gerçeğe inanmak istememiş ve acısını bu günlere taşımıştır. Türk Dünyasının son BAŞBUĞU ALPARSLAN TÜRKEŞ  ‘’HEDEF TURAN, REHBER KUR’AN ‘’ diyerek çıktığı bu kutlu yolda Vatan, Millet sevdalısı bir nesil yetiştirmiştir.

Türk Milliyetçileri 12 Eylül 1980 sonrasında ki  3 yılı kapsayan Askeri döneminde de her türlü baskıya karşı karşıya kalmış ve MHP kapatılmıştır. Ancak  Milliyetci Hareket kısa süre içinde Türkiye’nin ve Türk Dünyasının parlayan yıldızı olmayı başarmıştır. Haksız eleştirilere karşı koyarak her sınavdan yüz akıyla çıkmıştır. Bu gün Milliyetçi Hareket Partisi güçlü bir şekilde ayakta durmakta  Türk Milletinin yegane ümidi haline gelmiş bulunmaktadır. Alparslan TÜRKEŞ  gibi karizmatik, bilge bir lidere onun yetiştirdiği kadrolara sahip olması çok önemli bir yere sahiptir.  Türk Milliyetçileri bu gerçeği hiçbir zaman unutmadan BAŞBUĞUMUZUN gösterdiği büyük hedeflere doğru akıp giden kutsal yolculuklarına yılmadan, yorulmadan devam edeceklerdir.

Milliyetçi Ülkücü Hareket bir taraftan karalama kampanyalarıyla ve terör belasıyla uğraşmak bir tarafta da Dünya ve Ülke sorunlarıyla ilgilenmek çözümler üretmek durumunda kalmış siyasi hayatın gereklerini yerine getirmeye çalışmıştır.  Bu mücadelenin birde imkansızlıklar içinde yürütüldüğü düşünüldüğünde anlamı ,  önemi  ve büyüklüğü daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu gece programımıza katılan halkımıza, partililerimize, gençlerimize teşekkür ediyor şükranlarımı sunarım.  BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ve şehitlerimize , gelmiş- geçmiş dava arkadaşlarına ALLAH’ tan rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar.”dedi

Yorum Ekle