MEHMET SARI GURUP TOPLANTILARI DÜZENLİYOR

MHP  Merkez Yürütme Kurulu üyesi hemşehrimiz Amasya Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet Sarı, bir aydır çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türk Eğitim Sen Amasya şubesinde emekli öğretmenlerle bir araya gelen Sarı, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı, Amasya’da ev satın aldığını ve İstanbul’daki işlerini tamamen oğluna devrettiğini  ifade ederek, Amasya’yı bir turizm cenneti yapmaya kararlı olduğunu, bu hedef doğrultusunda ilk etapta şehir merkezinde 500 odalı modern bir otel kazandıracaklarını ve gelen turistlerin Amasya’da en az bir gece konaklayacakları bir ortam hazırlayacaklarını söyledi. Ayrıca şu an itibari ile görüştükleri iş adamlarının 6 ay içinde en az 1300 kişiye iş imkanı sunacak yatırım  için hazır olduklarını belirtti.

Amasya’nın kalkınmasının turizm, eğitim ve cevre kirliliği yapmayacak sanayiiden geçtiğini dile getiren Mehmet Sarı, Amasya’yı rahatlatacak 50 dönümlük kapalı otopark ve üzerinde yeşil alanların yer alacağı sosyal yaşam alanlarının planlamasının  son aşamaya geldiğini belirtti.

Amasya’yı Amasyalılarla birlikte yöneteceklerini, hiç bir ayrım yapmadan herkese eşit davranacaklarının sözünü de veren Sarı, en önemli olarak da yılan hikayesine dönen ve Amasya için en büyük tehlike olarak gördükleri çevre yolunu mühürleyerek, güzergahını değiştireceklerini, Amasya Belediyesi’nde çalışan arkadaşların rahat olmalarını,  hiç kimseyi işinden etmeden, yeni iş alanlarıyla Amasya’da en az 2500 kisiyi istihdam edeceğini vurguladı.

Yorum Ekle