MAKEDONYA’DA BAYRAM COŞKUSU

 

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İyilik Hareketi öncülüğünde Avusturya Gönüllüleri ve Doğu Makedonya Türkleri Derneği’nin birlikte düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği yörük Türklerinin yaşadığı Radoviş Bucim Köyünde Çalışma ve Soyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin’in de katılımıyla yapıldı.

Enver Hüseyin konuşmasında unutulan köyleri hatırlayan hatırlatan kardeşimiz Kasım Alper Özdemir’e teşekkür ediyorum, diyerek bayrama dair bir konuşma yaptı.

Etkinlikte ve sonrasında Anadolu Ajansı, Makedonya Devlet TV na açıklamalarda bulunan Kasım Alper Özdemir ;

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak yine bir bayramı ata topraklarında Kuzey Makedonya’da Buçim köy meydanında evladı fatihanlarla birlikte kutlamanın gururunu Türk Milleti’nin bir evladı olmaktan onur duyan bir genç olarak yaşıyorum.

Nerede  mahzun bir Türk varsa onun başının dik olması en büyük dileğimiz..

Marşlar, şiirler ve halk oyunlarıyla muhteşem bir etkinliğe imza attık..

Emeği geçen herkese, proje ortağımız Avusturya Gönüllüleri ve Doğu Makedonya Türkleri Derneği’ne ve T.C Devletimizin Üsküp bürokratlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin banisi çağdaş modern Türkiye’nin ebedi lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum; dedi.

Yorum Ekle