Amasya İtimat

MAHSUR KALAN ÖĞRENCİLER MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİLER

İlçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu öğrencisi 2 genç 33 gün sonra evlerine döndüler.

Koranavirüs salgını nedeniyle tüm okulların tatil edildiği 13 Mart 2020 gününden itibaren memleketlerine gidemeyen 22 yaşlarındaki Meslek Yüksek okulu Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü 1. sınıf öğrencisi Vanlı Nurullah Özdemir ile Posta Hizmetleri Bölümü öğrencisi Hakkari Yüksekovalı Mahzun Musaoğlu, memleketleri uzak olduğu için okulları yeniden açılır diye gitmediler. Salgının boyutunun büyümesi üzerine otobüs seferlerinin yapılamaması üzerine Taşova’da beklemek zorunda kaldılar.

Emekli Öğretmen Aslan Berber ve Cevahir Parke sahibi Mehmet Cevahir devreye girerek konu Kaymakam Mustafa Berk Çelik’e iletildi. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından bin liralık ödeneğin Vakfın yoğun işlerinden dolayı uzaması üzerine Öğretmen Yalçın Özcan araç bedelini karşıladı.

Özdemir ve Musaoğlu 15 Nisan 2020 Çarşamba günü Emektar caddesindeki evlerinin önünden Kaymakamlıktan çıkarılan özel ulaşım belgesi ile saat 23.00’de Recep Kaya’nın özel aracı ile Van’a gitmek üzere yola çıktılar.

Öğrenciler, Özdemir ve Musaoğlu sevinç içerisinde yola çıkarken, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorum Ekle