Amasya İtimat

Köprüyü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açacak…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 25 Temmuz 2020 Cumartesi günü Amasya Çevre Yolunun açılışı dolayısı ile ilimize ve merhum Eğitimci Yazar Mustafa Asım Gültekin’in ailesine taziye için ilçemize gelmişti.

Bakan Karaismailoğlu İlçemiz Yeni Mahallede ikamet eden ve 8 Eylül 2021 günü vefat eden 94 yaşındaki amcası Hasan Fehmi Karaismailoğlu’nu evinde ziyaret etmişti.

2000 yılında yaptırılan ve Doğu mahallesi ile Sanayi mahallesi ve Küçük Sanayi Sitesini bağlayan Sanayi köprüsünün yetersiz kalması nedeniyle,  Aynı gün Sanayi köprüsünde Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile birlikte inceleme yapan Bakan Karaismailoğlu yeni köprü yapılması için söz vermişti.

Bakan Karaismailoğlu’nun söz vermesiyle Karayolları Samsun  7. Bölge Müdürlüğünce yaptırılacak olan köprü inşaatı 2021 Eylül ayında başlamıştı. 18 Mayıs 2022 günü bitirilen köprü inşaatının resmi olarak açılışı 26 Mayıs 2022 Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın  katılımıyla gerçekleştirilecek.

İlçe trafiğini rahatlatacak olan Sanayi Köprüsünün yapımında ilçemiz adına büyük emek sahibi olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun şahsında tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya’daki basın mensupları için saat 08.50’de Valilik bahçesinden kalkacak araç tahsis etmiş olup, vatandaşları açılış törenine davet etti.

Yorum Ekle