“Kontrollü Normalleşme” için günlük denetim

Pandemi konusunda  “Çok Yüksek Riskli İller “ içerisinde bulunan ilimizde son  15 günde tırmanışa geçen covid-19 illeti nedeniyle denetimler artırıldı.

Taşova Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince 4 Mart 2021 Perşembe günü halk sağlığının korunması amacıyla çeşitli meslek guruplarına yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Belediye ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde, sağlık koşullarına uygunluk, çalışma belgelerinin olup olmadığı, işyeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluk, hijyen ve steril koşullara uygunluk ile müşterilere karşı tutum ve davranışları açısından kontrol edildi.
Yapılan denetimler sonucunda, eksikleri tespit edilen işyerleri sahipleri eksiklerin giderilmesi konusunda uyarılırken, Başkan Yardımcısı Aydoğan yaptığı açıklamada;
“Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz her gün bir meslek grubuna denetimde bulunacak ve “Kontrollü Normalleşme” sürecini hızlandırmak, sağlıkla bir arada olacağımız günler için çalışmalarımızı titizlikle sürdüreceğiz.” dedi.

Yorum Ekle