“KIRK AYETTE PEYGAMBERİMİZİ ÖĞRENİYORUZ” BİLGİ YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

“KIRK AYETTE PEYGAMBERİMİZİ ÖĞRENİYORUZ” BİLGİ YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Taşova ilçe müftülüğü tarafından liseler arasında gerçekleştirilen “Kırk Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” bilgi yarışmasının finali yapıldı.

İlçe Müftülüğü Konferans Salonunda Kuran tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasında konuşan İlçe Müftüsü Harun Yılmaz “Gençliğe Değer projesi kapsamında gençlerimizin Kur’an-ı Kerim’i ve Peygamberimizi daha iyi öğrenmeleri amacıyla ilçemiz lise öğrencileri arasında ödüllü bir yarışma tertip ettik. Yarışmaya okullardan 90 kadar öğrencimiz katıldı. Okullarımızın kendi içlerinde gerçekleştirdikleri yarışmalarda ilk ikiye giren öğrencilerimiz finalde okullarını temsilen yarışacaklardır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Çaba ve gayretlerini takdir ediyoruz.” dedi.

Jüri tarafından, okullarını temsilen yarışmaya katılan öğrencilere ayetlerle ilgili yirmi soru yöneltildi. Büyük bir çekişmeye sahne olan yarışmada Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi öğrencileri başa baş bir mücadele sergileyerek tüm sorulara doğru cevap verdiler. Jüri tarafından belirlenen son soru yarışmanın birincisini belirledi.

Böylelikle bu soruya da doğru cevap verme başarısını gösteren Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencileri birinci oldu.

Yarışma sonrasında birinci olan öğrencilerimize birer tane yarımlık altın, ikinci olan öğrencilerimize birer tane çeyrek altın, üçüncü olan öğrencilerimize de birer tane gram altın verildi. Dördüncü ve beşinci olan öğrencilerimize de para ödülü takdim edildi. Ayrıca İlçe Müftülüğü tarafından yarışmaya katılan tüm öğrencilere Peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar hediye edildi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberDEĞİRMENLİKÖY’de ÖLÜMLÜ KAZA..
Sonraki haber9 MAYIS DÜNYA ÇÖLYAK GÜNÜ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovapdfhaber05?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581