Kaymakam Kurnaz Eğitim Toplantısı Düzenledi

Kaymakam Kurnaz Eğitim Toplantısı Düzenledi

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz başkanlığında 8 Kasım 2017 Çarşamba günü Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi toplantı salonunda Eğitim Toplantısı yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Şube Müdürleri Ahmet Gültekin, Salih Zeki Gültekin, Temel Eğitim ve Orta Öğretim okul müdürleri katıldı.

Toplantıda 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılacak olan eğitim toplantılarının içeriği ile ilgili bilgiler verildi. Bu yıl eğitim toplantılarının ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz’ın öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların son üç yıllık mevcut performanslarını gösteren veriler ve bu veriler baz alınarak hazırlanan hedefler doğrultusunda oluşturulan performans kriterleri üzerinden yapılacağı belirtildi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Eğitim Toplantılarına devam edileceğini söyleyen Kaymakam Kudret Kurnaz “Bu yıl geçen yılda olduğu gibi her hafta bir okulumuza belki de iki okulumuza gitmek suretiyle eğitim toplantılarına devam edeceğiz. Fakat bu yıl toplantıların geçen yıldan farklı olarak hazırlanan performans kriterleri kapsamında değerlendirilerek yapılacağını söyledi.

Yaz mevsimi boyunca büyük emekler harcanarak her okulumuz için ayrı ayrı hazırlanan performans kriterleri sekiz ana başlıkta ve her ana başlığın altında konuyla ilgili alt başlıklardan oluşmaktadır.

Bunlar okulun

1-Fiziki Durumu

2-Personel Durumu

3-Akademik Başarı Durumu

4-Rehberlik Faaliyetleri

5-Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler

6-Sportif Faaliyetler

7-Değerler Eğitimi

8-Projeler

Olarak belirlenmiştir.

Bu kriterler ışığında okullarımızda başarının artacağına inandığını, Eğitim Öğretim yılı sonunda başarılı olan okulların ödüllendirileceğini belirten Kaymakam Kurnaz; Bu çalışmanın başarıya ulaşacağından emin olduğunu, okul müdürlerine bu konuda güvendiğini ifade etti.

Toplantı, Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Tümer tarafından her okul için ayrı ayrı hazırlanan performans kriterlerini tanıtması ile sona erdi.

Yorum Ekle