Amasya İtimat

KAYMAKAM GELECEK YIL MYO ÖĞRENCİLERİNİ NASIL EN İYİ AĞIRLARIZ

Kaymakam Uysal “İlçemize Gelecek Öğrencilerimizi En İyi Şekilde Ağırlayacağız”

Taşova Kaymakamı Engin Uysal önümüzdeki akademik yılda açılacak olan Taşova Meslek Yüksek Okuluna gelecek öğrencileri en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.

Müftülük binasında 2014-2015 akademik yılda açılacak Taşova Meslek Yüksek Okulunda  (TMYO)  kayıt yaptıracak olan öğrencilerin ilçede sıkıntı çekmeden öğrenim görmeleri için neler yapılması gereği hususunda bir toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Uysal “Uzun yıllardır büyük bir özlemle beklenen Meslek Yüksek Okulumuz nihayet önümüzde ki yıl akademik eğitimine başlayacak. Büyük mücadele ve emek verilerek açılacak olan okulumuzun ilk yılı bizim açımızdan çok önemli. İlk önceliğimiz bu çocuklarımızın barınma sorununu çözmeliyiz ki anne babalarının gözü arkada kalmasın.

Hem kamu kurum kuruluşları hem sivil toplum kuruluşları hem de halkımız iki yıl boyunca ilçemizde bizim misafirimiz olacak öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız.

Yapılan görüşmeler sonucunda toplantıya iştirak eden katılımcılar öğrencilerin barınma sorunu olmayacağı ve kendi çocuklarının başka yerlerde nasıl rahat etmeleri isteniyorsa buraya gelecek öğrenciler de o şekilde rahat ettirilecektir” dediler.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.