KARSAVUL, Cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

2000 yılında Yayla şenliği düzenleyerek bir ilke imza atan ilçemizin ilk İl Genel Meclisi Üyesi Saadettin Canik’in köyü Karsavul ve bağlı mezraları cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

İlçemize 15 kilometre uzaklıkta, Çamaltı (Zana), Sıtmapınarı, İkipöhre, Akpınar, Kabaceviz, Hacıbiroğlu (Hacıpınar) isimli altı mezrası bulunan Karsavul köyü merkezinin imar alanı genişliyor.

Karsavul köyü Muhtarlığınca bir süredir devam  iskanı genişletme, ev büyütme projesi çerçevesince 25 Eylül 2021 Cumartesi günü Şehir Planlamacısı ve Harita Mühendisi gelmiş olup, işlemler bütün hızıyla devam ediyor.

800 rakımı ile adeta yaz mevsiminde bir sayfiye yerini andıran köye dönüşler hızla sürüyor.  Yurtdışı, İstanbul, Suluova ve değişik kentlerde oturan Karsavul nüfusuna kayıtlı köyde evi olmayan ve yeniden köyüne dönmek isteyen 94 kişiden 37 kişiye kura ile arsa sahibi olacak.

Karsavul Muhtarı Mustafa Korkmaz gazetemize yaptığı açıklamada; ”Bölgemizin en eski yerleşim merkezi olan Karsavul köyümüz ekonomik nedenlerle İstanbul başta olmak üzere göç ettiler. Köye yeniden dönmek isteyen 94 kişiden 37 hane kura ile Harmanlar mevkiinde (eski okul yakınlarında) 400 metrekarelik arsalara kavuşacaklar.Orman İdaresi ile görüşmelerimiz sürüyor.Olumlu neticelenirse daha fazla insanımızı arsa sahibi yapacağız. Ayrıca okul binasının tadilatını yapıp piknik yeri olarak değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor..” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle