Kamuoyu Açıklama Bekliyor

Hentbol erkekler süper liginde başarı ile 3 yıl mücadele eden ve bu üç yılın ikinci yılında Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden bu yıl ise yine Avrupa kupalarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanan Taşova Hentbol spor kulübü bu sezon ekonomik sebeplerden dolayı faaliyetlerini dondurma kararı almıştı.

Taşova Hentbol Spor Kulübünün 2017-2018 sezonunda lige devam etmesi için İstanbul’da yaşayan Duran Kaplan ve Ali Osman Kaymak tarafından bir yardım kampanyası başlatılmasına ve bu kampanyada müracaat ücretinin toplanmasına rağmen lige katılım sağlanamadı.

Tüm bu gelişmeler neticesinde yaşanan olumsuzluklar Taşova Hentbola gönül verenleri derinden yaraladı.

Avrupa kupalarında rahat bir şekilde eleyebileceğimiz birinci turda Karadağ, 2.turda ise Ukrayna takımları ile eşleştik. Lig fikstürü ise bu günlerde çekilecek olup  ayrıca sezon başında ise Beşiktaş Mogaz ile Türkiye süper kupa finali oynama hakkımızı da kaybetmiş olduk.

Taşova kamuoyu bu denli başarılı olan bir takımın faaliyetlerini dondurması ile ilgili kulüp başkanı sayın Ömer Sayar, Sportif Direktör sayın Sercan Şenel tarafından bir açıklama beklemektedir.

Kamuoyunun merak ettiği ise Taşova Hentbol spor kulübü önümüzdeki 2018-2019 sezonunda faaliyetlerine devam edecek mi yoksa kulübün kapısına kilit vurulacak mı.

Bu konularda kamuoyuna doyurucu bilgilerin verilmesini bekliyoruz.

Ayrıca yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı Belediye Başkanı önderliğinde kulüp yönetimi ve siyasi parti ilçe başkanlarından oluşan bir heyetin ziyaret ederek hem hayırlı olsun ziyareti ile birlikte kulüp hakkında bir sunum yapılmasının da gerekli olduğuna inanıyoruz.

Yorum Ekle