KALDIRIM İŞGALLERİ, PAZAR YERİ VE OTOPARK SORUNU İLE İLGİLİ TOPLANTI

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz başkanlığında, Taşova Belediyesi tarafından son günlerde gündeme gelen kaldırım işgalleri, pazar yeri ve otopark meselesi konulu bir toplantı düzenledi.

15 Eylül 2017 Cuma günü Belediye toplantı salononunda başlayan toplantıya Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Şoförler ve Otomobilciler Odası İsmail Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Emniyet ve Trafik Amirliği yetkilileri, belediye meclis üyeleri, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Kara, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan vekili Mekki Özdemir katıldı.

Saat 10:00’da başlayan toplantının açış konuşmasını yapan başkan Öztürk, belediyenin çalışmalarını kısaca özetledi. “Köy sayımızın fazlalığından dolayı pazar yeri konusu trafik ve güvenlik açısından bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Pazar yeri konusunu çok önemsiyoruz. Üretilen ürünlerin tüketiciyle buluştuğu nokta olan Perşembe pazarı, trafik ve emniyet tedbirleri açısından önemli. Bu meseleyi hep birlikte çözmemiz gerekiyor.” dedi.

Kaymakam Kudret Kurnaz, “Perşembe günleri trafik düzenini sağlamak çok önemli. Biz ilçe pazarının kurulduğu bugün daha müsamahalı davranıyoruz. Ama müsamahamız bazen diğer insanları mağdur edebiliyor. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı(Uluköy yolu) gelişigüzel büyük araçların ve diğer araçların kurallara uymadığı ve kazaların en fazla olduğu cadde. Herkesi kurallara uymaya davet ediyorum. Yeni oluşturulacak pazar yerinde otopark mutlaka olmalı. Pazar yerini ileriye dönük büyük bir pazar yeri olarak düşünmek gerekir. Bir semt pazarı gibi küçük olmamalı. Kaldırım işgalleri ve otopark konusundaki yanlışlıkları düzeltmek için bize iki gün yeterli. Yolun içine malzeme koyan esnaflar görüyoruz. Tüm esnaflarımızı bu konuda duyarlı davranmaya davet ediyorum. Uymayanlar için yaptırım uygulanacağını bilinmesini istiyorum.” dedi.

Katılımcılara söz vererek bu üç konudaki görüşleri alınırken yeni pazar yeri için Nihat Yıldırım parkının olduğu bölge üzerinde ittifakla görüş birliğine varıldı. Belediye meclisi tarafından daha önce alınan karar geriğince kaldırım işgallerinin sona erdirilmesi için 31 Aralık 2017 gününe kadar süre verildi.

Yorum Ekle