Amasya İtimat

KADIKÖY İÇERENKÖY’DE AMASYA COŞKUSU

Kadıköy Hemşehri Platformu’nun 8.sini düzenlediği ”Hemşehri Geceleri” devam ediyor. Kadıköy Küçükbakkalköy, İçerenköy’de yapılan etkinliklerde Sezgin Ünsal’ın www.haberamasya.com sitesi adına düzenlemiş olduğu Amasya Gecesi büyük beğeni topladı…

 

Amasya Simsim ekibinin yanı sıra Kıbrıs Türk Kültür Derneği ve Sinop Derneği’nin halk oyunu ekiplerinin renkli oyunları beğeni topladı.

 

Gecenin sunumunu yapan Anayurt Gazetesi yazarı Kasım Alper Özdemir, Amasya şiirleriyle geceye ayrı bir güzellik kattı. Amasyalı şair Sami Aslan’da şiirlerini misafirlerle paylaştı. Başarılı sanatçı İzzet Aktaş’ta Amasya’nın Taşları türküsü ile Kadıköy’ü coşturdu.

 

Gecede konuşan www.haberamasya.com editörü Sezgin Ünsal, geceye katılanlara ve Kadıköy Belediyesi Hemşehri Platformu’na teşekkür ederken, bizim tek bir sevdamız var o da ” Amasya Sevdası ” dedi…

 

Amasya’lı bir çok dernek başkanının katıldığı gecede, yöresel yemekler, resimler ve kitaplarda misafirlere tanıtıldı. Açılışını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün ve K.K.T.C kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın yaptığı şenliklerde ”Amasya Gecesi” izleyenlerden tam not aldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.