Amasya İtimat

İngilizce Temel Kavramlar İngilizce Güzel Sözler Konusu ile Öğrenilir

İngilizce temel kavramlar konusu İngilizce öğrenmek için en temel ve en sağlam adımdır. İngilizce öğrenmeye temel kavramlar konusundan başladığınızda kalıcı bir öğrenim sağlayabilirsiniz. Temel kavramların yanı sıra ingilizce güzel sözler konusunda da yeterince bilgi sahibi olmanız gerekir. Yaşantınızda sizlere her daim ışık tutacak olan İngilizce dilini öğrenmek için seçmiş olduğunuz yol kadar uygulamış olduğunuz taktiklerde büyük önem taşır. İngilizce dili hayatınızın her döneminde sizlere rehberlik edecek bir dil olmayı kanıtlamıştır. Dünya da birçok insan tarafından bilinen bu dili neden sizlerde öğrenmeyesiniz ki? İngilizce öğrenmek için ben çok gencim ya da ben çok yaşlıyım bahanelerinizi bir kenara bırakın! Benim vaktim yok ben çalışıyorum ben okuyorum gibi bahaneleri de atın kenara! İngilizce öğrenmek istedikten sonra bu bahanelerin hiçbir önemi yoktur! Çünkü İngilizce öğrenmek istemek demek İngilizce öğrenmenin ilk büyük adımıdır. Sizlere İngilizce temel kavramlar hakkında birkaç tüyo vereceğim. Öncelikle ana cümle formülünü her zaman aklınızda tutmanızda yarar vardır. Çünkü tüm cümleleri istisna durumlar hariç hep bu formülü kullanarak kuracaksınız. Formül ise aslında çok kolaydır. Özne + yüklem + nesne + belirteç + yer + zaman formülü sizleri her zaman İngilizce doğru cümle kurmanızı sağlar. İngilizce temel kavramlar arasında diğer dikkat etmeniz gereken konu ise İngilizce eklerin kullanım mantığıdır. Türkçe de olduğu gibi kelimelerin sonuna hiçbir takı eki gelmez. Kelimeler daima yalın bir şekilde kullanılır. Türkler aslında İngilizceden çevirmiş oldukları kelimelere kendiler ek ekleme çabası içindedirler. Eke gerek duyulmadan da anlatılmak istenene çok rahat ulaşılabilinir.

En önemli İngilizce temel kavramlar konusu ise İngilizce fiillerin dizilişidir. İngilizce fiiller konusunda ise tek kural eğer İngilizce cümlede birden fazla fiil varsa ilk fiilden sonra gelecek olan tüm filler Türkçe çevirilerinde eklerine bakılmaksızın hep mastar durumda olmalıdır. İngilizce cümle kurarken birden fazla olan fillerde formül her zaman sv yüklem + mastar(tov)+ belirteç + yer zaman şeklindedir. Aslında Türkçeye çevirirken yapmış olduğumuz anlamsız hatalara hiç gerek yoktur. Zaten İngilizce cümlelerde ikinci filler kullanılırken başına hep to eki geldiği için anlatılmak istenen kolaylıkla verilir. Bizler ise Türkçeye çevirerek anlamsız cümleler ortaya çıkararak bu durumu iyiden iyiye zorlaştırırız. İngilizce öğrenmek isteyen herkesin bu konulara önem verdikten sonra yapmaları gereken tek şey iyi bir kurumdan iyi bir İngilizce dili eğitimi almaktır. Püf noktaları bildikten sonra İngilizce öğrenmek gözünüzü asla korkutmasın! Yalnız pratik yaparak ve bazı maddelere özen göstererek öğrenebileceğiniz İngilizce bilginiz ile İngilizce bilmeyen diğer tüm insanların önüne geçmeniz mümkün olur. Sadece İngilizcenin ışık hızıyla öğrenilmediğini zaman ve emek vererek öğrenildiğinin farkında olmanız yeterlidir.

İngilizceyi ana dili İngilizce olan eğiticilerden kolay ve farklı, kalıcı teknikler ile öğrenmek için hemen tıklayın. İngilizce biliyor olmak o dili konuşabilmek, anlamak, yazmak ve en önemlisi de konuşurken İngilizce kelimeleri doğru telaffuz etmektir. Bilinen üzere İngilizce dilinde yer alan kelimeler Türkçe kelimelerde olduğu gibi yani yazıldığı şekilde okunmaz. İngilizce kelimelerde yer alan harfler bazen söylenmeyerek bazen ise farklı sesler ile söylenerek İngilizce öğrenimi sağlanmalıdır. İngilizce öğrenmek için seçmiş olduğunuz online internet dersi veren sitelerin, sizlere sağlayacağı imkanları öncesinde araştırarak hareket etmelisiniz. Çünkü her site sizlere İngilizce öğrenimini kesin olarak vermeyebilir. İngilizce dilini öğrenmek için bol bol pratik yapmanız ve kendinizi bu konuda yeniliğe her zaman açık hissederek devam etmelisiniz. Kimse ben İngilizceyi öğrendim artık oldu gibi cümleler kullanamaz. İngilizce dili her daim yeni bilgiler öğrenilebilecek sürprizlerle dolu bir olmayı başarmıştır. Bunun için yapmanız gereken şeyler, hafızanızda İngilizce bilginizi her daim taze ve kalıcı olarak tutmaya çalışmaktır.

Yorum Ekle