Amasya İtimat

İNADINA MHP


         12/haziran /2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin necip Türk milletine hayırlara vesile olmasını  niyaz ederim.         Seçimlerin 1000 yıllık kardeşliğimizin pekişmesi, ayrışmaya yer verilmeden “mutlu ve müreffeh ülke Türkiye” nin yeni ufuklara doğru yol alabilmesi, barış sevgi ve hoşgörü ortamında geçmesini temenni ederim


          Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminde Yeni bir yol kavşağına girileceği, bellidir. Ya VAROL TÜRKİYE diyeceğiz ya da bölünmenin eşiğine geleceğiz. Neden mi?..


       Yeni anayasa değişikliklerinden bahsedilmektedir.Hangi maddeler üzerinde değişiklik yapılacağı ise seçimlere ramak kala hala yetkili ağızlardan açıklanmamasına rağmen, değişik kaynaklardan yazar görüşlerinden, beyanatlardan anlaşılacağı üzere anayasanın ilk 4 maddesi üzerinde olacağı bellidir.  MHP tarafından kırmızı çizgi kabul edilen  anayasanın 3. maddesinin kaldırılması gerekmektedir.


     Anayasa madde 3:Türkiye devleti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür dili Türkçedir. Bayrağı şekli kanunda belirtilen beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı istiklal marşıdır. Başkenti Ankara’dır.


     Yapılmak istenen ise,iki dil,iki bayrak,iki başkent. Bu söylemler  yavaş yavaş kamu oyu oluşturularak ısıtılmaya başlanmış seçim sonunda servis edilmek üzere AKP nin tek başına iktidarı MHP nin meclis dışında olması gerekmektedir.


       Teröre çözümü mücadele yerine müzakere ile başarılacağı zannedilmiş ,adına açılım denilen dizinin ilk perdesi  Habur sınır kapısı, rezaletle sonuçlanmıştır. Aradan geçen zaman içerisinde İki yüze yakın askerimiz şehit edilmiştir.

      MHP siz bir meclisi kimler arzulamakta? MHP’yi ayak oyunları ile değişik metotlar sergileyerek, paparazzi siyaseti ile  yıpratma politikasında kimin çıkarı olacak? Bunları iyi düşünmek gerekmez mi?..  Her türlü entrikaya rağmen olaylar ters tepki görmüştür.  Mitinglerin coşkulu Kalabalıklarla geçmesi bunun işaretini vermiştir.       


       Anketler  kamuoyuna bilgi vermek amacı ile yapılır. Kamuoyunu başka yönlere sevk etmek için değil. Birilerinin telkinleri doğrultusunda AKP y %47  yakın oylar dan söz edilmekte!..  bu inandırıcımı? Allah aşkına, bakın MHP mitinglerinde insan seli. Bir  çok ilde iktidar partisinin milletvekilliği sayısında azalma olacağı şimdiden tahmin edilen bir partinin nasıl milletvekili kaybetmesine rağmen oy oranı artacak?,  bunu anlayan biri varsa izah etsin.eğer ki bu fikre katılıyorsanız bu anketlerin  kim tarafından neden ve nasıl yapıldığı sonucuna kolaylıkla ulaşılır.


   Yolun sonu gözükmektedir. Çiftçiye ananı al git denecek ,Ülkenin Bakanı kör insanı fiziki durumundan dolayı aşağılayacak BOP(Büyük Orta Doğu ) eş başkanıyım denecek, ülkeyi bölmeye üniter yapının değişmesine zemin hazırlanacak ,ekonomide sat kurtul, milli meselelerde ver kurtul siyaseti  yapılacak ve bu ülkede %50 oy alacaksın, ne ile, poşet ekonomisi ile mi?. Yandaş yoldaş siyaseti ile mi, yoksa gelecekleri şifrelerle karartılan liseli gençlerle mi? İnandırıcımı?.. Yoksa kandırmaca mı?


    9 yıllık AKP iktidarının neler yaptıklarını irdeleyelim sadece seçimlere ramak kala verilen sözler var. İlçemizde olduğu gibi her yerde değişik vaatlerde bulunulmakta, artık vatandaş prim vermiyor.  1999  da  mazot, gübre kaç  lira bugün kaç lira?. Ektiği hasat maliyeti kaç lira,sattığı pancar, buğday kaç para bunu artık çiftçilerimiz iyi bilmekte Allah’tan reva mı?  Sen tarlanı ekme bizim meşhur paket ekonomisi var veririz paketi yaşarsınız. Sizin tarlayı ekmenize gerek yok denilmektedir. Yapılan icraatlar bunu deklare etmiyor mu? 16 yaşında bir iş adamı yaratırız, mısır ihracatı yaptırır, parayı yandaşlara kazandırırız bize ne köylüden denilmek istenmekte, ama açıkça değil,  yapılanlardan bunu anlamak gerekmez mi?  9 yıldır TBMM de sayısal çoğunluğun olacak, her türlü yasayı çıkarmaya imkân olacak buna rağmen halkını idare edemeyecek, işsizlik hat safhada yoksulluk almış başını gidiyor yolsuzluk diz boyu olacak… Çağdaş ülkelerde bu şekilde yönetim sergileyen partiler mecliste yer bulamaz iken biz %50’lerden bahsetmekteyiz


     Paket ekonomisine hayatını bağlayan bu toplumun en karakteristik özelliği yadımlarla hayatını idame ettirmesine kalmıştır.. İçindeki endişeleri acaba başkası iktidara gelirse bizim yardımlar kesilir mi?  hâkim olan bu düşünce öyle yerleşmiş ki fakir insanlarımız adeta esir alınmıştır. Tehdit ve şantaj malzemesi olarak kullanılmaya başlanmıştır.


     MHP paket ekonomisine dayalı bir yardım anlayışı ile değil, sosyal devletin gereği onurlu haysiyetli bir şekilde HİLAL KART yani HELAL KART ile çözümünü bulmuş. seçim beyannamesinde açıklamıştır. Birilerini MHP korkusu sarmış olacak ki,  ülkücü tabanın ahlaki zafiyetlere pirim vermeyeceğini bildiğinden bel altı vurmaya başlamıştır. Tuzaklar kurularak ahlaksızları deşifre etmiştir. Farkında olmadan iyilik etmiştir. Çünkü MHP bünyesindeki bu düşünceleri tasvip etmemiş, gereği yapılmıştır. Silah geri tepmiştir sormak lazım neden hep MHP üzerinde oyunlar oynanıyor? Bu olaylar başka yerlerde yok mu?  Olamaz mı? Birileri bunu servis etmekteler farklı ülkücüler, bunlar farklı ülkücüler doğrudur. BUNLAR ÜLKÜCÜLÜKLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN ŞER ODAKLARIDIR. Ülkücü ayıbı ortaya sermez. Getirir konuyu muhatabına iletir, gereğini yapmaya zorlar, yapmaz ise gereğini kendisi yapar. Ülkücü ülkenin içinde bulunduğu vahim tabloyu idrak eder. MHP’yi bölmez böldürmez kol kırılır yen içinde kalır. Yanlış anlamayın bunun tasvip edilecek yanı yoktur savunmuyorum korumuyorum sadece hazırlanan bir oyundan bahsediyorum.  Bu paparazzi çalışmasına katılanların kim olduklarını devlet hala bilemiyor, bulamıyor ama MHP biliyor. Devletten açıklama bekliyor


   


         Eğer yarınlarda, çocuklarımız, torunlarımız, Baba eskiden Türkiye haritası bu şekilde imiş, denilirse pişman olmamak gerekir.


                   Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır.


 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.