İmam Hatip Ortaokulu Eski Günlerine Dönüyor

İmam Hatip Ortaokulu Eski Günlerine Dönüyor

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Taşova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kübra Nur Durmuş, hedefinin çocuk doktoru olmak olduğunu söyledi.

İlçeye bağlı Kırkharman köyünden okuluna taşımalı gidiş geliş yaptığını söyleyen Kübra Nur Durmuş

“Taşova İmam Hatip Ortaokulu’nda taşımalı olarak eğitim almaktayım. Ailemden birçok kişinin Taşova İmam Hatip mezunu olması sebebiyle ortaokul için Taşova İmam Hatip Ortaokulunu tercih ettim. Öğretmenlerimizin ve okul idaremizin ilgisinin başarımda büyük katkısı oldu. Okulumuz yeni yeni gelişerek, eski günlerindeki gibi büyük başarılara imza atacaktır, diye düşünüyorum.

Köyümüz ilçe merkezine uzak olduğu için sabahları köy meydanından servise binerek okuluma gidiyorum. Okul çıkışı eve geldiğimde rutin işlerimi yapıyorum ve anne-babama yardım ediyorum. İşlerim bittiğinde ders çalışmaya başlıyorum.

Köyde yaşamamız nedeni ile okula gidiş gelişlerde büyük zaman kaybı oluyordu. Köyden okula gidiş geliş yaklaşık olarak bir saatimizi alıyor. Köyümüz biraz yüksek rakımda olduğu için kışın daha zor oluyor. Ders çalışırken bazen anlamadığım yerleri telefonla arkadaşlarıma soruyordum. Köyde olmanın zorlukları işte. Zoru başardım, TEOG sınavını geçtim ve önümdeki diğer sınavları da geçerek çocuk doktoru olmak istiyorum.

Köylerde oturan arkadaşlarıma tavsiyem, düzenli çalışma ile birlikte aile ve öğretmenlerin desteğini aldıklarında başarının kaçınılmaz olduğunu unutmamalılar.” dedi.

Kızının başarısı ile gurur duyduğunu söyleyen anne Yeter Durmuş;

“Kızım okuluna taşımalı servis ile gidiş geliş yapmasına rağmen zorluklar karşısında hiçbir zaman pes etmedi, çok çalıştı ve başardı. Diğer çocuklar da çok çalışsınlar, yılmasınlar.” dedi.

Videomuz:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberBURSALI AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ
Sonraki haberYaz Kur’an kursu kayıtları başladı
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.