İmam Hatip Mezunları Pilav Gününde Bir Araya Geldi

Geçen yıl kurulan Taşova İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Okullarının açılışının 40. yılı anısına 19/07/2015 günü Ramazan Bayramının üçüncü günü Bayramlaşma ve Buluşma (Pilav) Günü düzenledi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi çok amaçlı salonunda saat 11.00’de düzenlenen programa ilgi büyüktü. Özellikle eski mezunların daha rağbet gösterdiği kendini hissettirdiği buluşmaya, ilçe merkezden Taşova İmam Hatip Lisesi mezunları Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, yıllarca bu okulda öğretmenlik ve yöneticilik yapmış halen Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Kazancı ve halen Taşova İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sadi Bahar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mithat Yılmaz, Taşova Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gültekin, Taşova Hastanesi Müdürü İsa Akgül, Taşova Öğretmenevi Müdürü Ömer Faruk Gültekin, bu okulda öğretmenlik ve yöneticilik yapmış diğer İmam Hatip Lisesi sevdalıları öğretmenler, bayan ve erkek öğrenciler, mezunlar ve mensuplar katıldılar.

Sunuculuğunu mezunlardan Kazım Özdemir’in yaptığı programda önce vefat eden öğretmen ve öğrenciler için Destek Merkez Camii İmam Hatibi Hasan Koçak tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Sonra katılımcılar önce tek tek ayağa kalkarak kendini tanıttılar. Daha sonra sırasıyla Taşova İmam Hatip’in çınarlarından Osman Kazancı, mezunlar adına İstanbul’da görev yapan Avukat Ali Metin, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sadi Bahar, İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Öker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Dernek Başkanı Hüseyin Aytaş ve katılımcılardan bazıları konuşma yaptılar.

Taşova İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş konuşmasında,

“Sayın mezun ve mensuplarımız, bu sene 3.sünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz vuslat günümüze hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, bayramınız mübarek olsun.

Sözlerime başlamadan önce, derneğimiz adına, okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizden vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Bilindiği üzere derneğimiz 01/08/2014 tarihinde kuruldu ve faaliyetlerine başladı. Merkezi Taşova’mızdadır.  Derneğimiz, üye sayımızla birlikte daha güçlü bir yapıya sahip olacaktır.

Okulumuz 1975 yılında zamanın değerli kaymakamı Kemal Vehbi Gül’ün azim ve gayretleriyle, halkımızın büyük destekleriyle Taşova İmam-Hatip Lisesi olarak yapılmış; 1975-1976’da eğitim-Öğretime başlamıştır. Bizler yıllar sonra bu peygamber varisi insan yetiştiren mekana ve kardeşlerimize ancak yeni hizmet etme imkanını yakaladığımız için Allah’a hamd ediyoruz. Bu hizmet bize ve derneğimize mutluluk veriyor.

Değerli misafirler, değerli mezun ve mensuplarımız, size derneğimizle ilgili küçük bilgi vermek istiyorum.

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde 1- Derneğin Adı: “Taşova İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ” dır. Kısa Adı: TAŞİMDER’dir. Derneğin merkezi Taşova/AMASYA’dır.

Madde 2: Derneğin amacı ” Taşova İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları olmak üzere, üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, mezunlar günü tertip etmek, okul ile manevi bağlar bulundurmak amacıyla kurulmuştur.

Değerli mezun ve mensuplarımız

Dernekçilik gerçekten de meşakkatli bir iştir, kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük özveri istemektedir. Bu sebeple derneğin faaliyetlerinin aksamadan bugünlere ve geleceğe ulaşması, geleceği yakalamasına katkı sağlayacak olan siz değerli mezunlarımıza, teşekkürlerimi sunuyorum.

Yöneticiler kadar üyeler de derneğin vazgeçilmezidir. Üye olmazsa derneğe, dernekçiliğe çok da fazla ihtiyaç kalmamaktadır. Ancak üyeler varsa yapılan faaliyetlerin bir anlamı bulunmaktadır. Derneğin üyelere, üyelerin derneğe karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Üyelerimizle birlikte hem sevincimize, hem üzüntümüze ortak olmaktır esas olan.

Değerli arkadaşlarım,

bu işe gönlümüzü koyduğumuz için, bizim görevimiz olarak gördüğümüz için hiç içerlemedik. Bir faaliyet yapmak için, ne gerekirse onu yaptık, çünkü Allah rızası vardı bunun sonunda dedik ve yola koyulduk.

Dernek, herhangi bir kişinin, bir grubun değil, tüm imam hatip lisesi mezun ve mensuplarınındır. İnşallah önümüzdeki süreçte de sizlerin maddi ve manevi desteklerinizle daha da büyüyecek, sosyal faaliyet ve çalışmalarla önemli bir yapıya kavuşacaktır, İnşallah.

Kısaca yaptıklarımız:

Dernek irtibat bürosu veya dernek merkezi edinme çalışmalarımız vardı. Bu çerçevede merkezde bir yer (toplantı salonu) kiralandı. Artık İmam Hatip Mezunlarının Taşova’da bir yeri oldu, eski buğday pazarı, şimdiki ilçe meydanı Simit Kafe üstü olarak belirlendi ve kiralandı. Üyelerimizin rahatlıkla gelip oturacakları, çay içip muhabbet edecekleri bir mekânları var.

* Derneğe ait bir web sitesi kuruldu. Bununla dernek üyeleriyle her an haberleşebilmek amaç edinilmişti.

Sitemizin adı http://www.tasimder.com/ dır.

* Taşova İmam Hatip Ortaokulu için dersliklere ders araç gereçleri ve panolar alındı.

* Taşova merkezinde bulunan İmam Hatip mezunlarına kahvaltı verildi.

* İmam Hatip Okulu (Ortaokul ve Lise) ile bağlarını günden güne sıklaştırdı ve güzel bir ortam oluşturdu.

* Her fırsatta yeni yapılan (inşaat halindeki) İmam Hatip Lisesi binasının takibini yapmaktadır. Yine siz değerli üyelerimizin destekleriyle buraya bir tatbikat cami yapılması hem o mahaldeki yüksekokulumuza hem de halkımıza hizmet edecektir. Bu büyük bir güzellik olacaktır.

* Okulumuzun İstanbul mezunlarının yardım ve katkılarıyla 15-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında tarihî ve kültürel miraslarımızı yerinde görmek için İstanbul Gezisi düzenlemiştir. Bu vesile ile gezi programında bize desteklerini esirgemeyen Av. Ali Metin, Av. Uğur Özübek, Av. Baki Kılıç, Hacı Murat Avcı, Mehmet Avcı, Mehmet Öztürk ve Murat Cüre, M. Akif Arıcı, Gülahmet Aktaş, Emekli öğretmenimiz Recep Seyhan hocamıza  ve şu anda ismini hatırlayamadığımız, bize eşlik eden arkadaşlarımıza ve maddi ve manevi katkısı olan İ.H.O. Platformu temsilcileri Yusuf Aydın ve Hasan Aytaş’a Taşova İ.H.L Müdürümüz Ali Öker Bey’e, öğretmenlerimize, katılan öğrenci velilerine, derneğimiz adına TEŞEKKÜR ederim.

Düşündüklerimizi, hayal ettiklerimizi şu an olduğu gibi gerçekleştirmeye başladık.

* Derneğimiz, Okulumuzun açılışının 40. yılında, bu Ramazan Bayramı’nın 3. gününü (19 Temmuz 2015 Pazar gününü) Vuslat Günü olarak planlamıştır. Şuan planlandığı gibi bu amacımız sizlerin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

* Okulumuz mezun ve mensuplarıyla ilgili bir dergi hazırlığımız başlamıştır.

* Okulumuzdan üniversiteyi kazanan çocuklarımıza nakdi yardım (en az kayıtlarda olsun yardımcı olsun diye) edilmesi planlanmıştır.

* Okulumuz öğrencileriyle 17 Aralık 2015 Konya – Şeb-i âruz törenlerine gezi programı planlamıştır. Bu geziye de saygı değer büyüklerimizin desteklerini bekliyoruz.

* Dernek üyelerimiz her fırsatta Okulumuz lise ve ortaokuluna öğrenci yönlendirme konusunda fikir birliğine varmıştır. Bu konuda da İmam Hatip Lisesi Platformu temsilcileri Sayın Yusuf Aydın Bey’e ve Hasan Aytaş Bey’e çok teşekkür ederim.

Ayrıca mezun olup üniversiteyi kazanan öğrenci kardeşlerimize, en az kayıt zamanı bir miktar nakdi yardım yapma imkanımız olursa daha büyük bir hizmet yapmış olacağız.

Misyonumuz bu güzel yolda yönetim kurulumuzla birlikte neler yapabileceğimizi ortak akılla belirlemek.

Vizyonumuz okul müdür öğretmen, mezun ve mensuplarıyla birlikte okulumuzu en ileri seviyeye ulaştırmak hizmet edenler olarak mutluluğu yakalamaktır.

Artık bundan böyle Pilav Günlerimizi Vuslat Günleri olarak adlandırıyoruz. Bu günümüzde bizlere yardımcı olan Taşova Belediye Başkanımız ve belediyemize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Toplantımıza katılan tüm mezunlar ve mensuplarımızı saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Yemek ve çay faslından sonra hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program son buldu.

——

Albüm linki:

https://www.flickr.com/photos/94117823@N05/sets/72157655664270810

…………………………

Albüme fotoğraflar gerçek kalitesiyle yüklenmiştir. Nasıl indirebiliriz?

Yukarda verdiğimiz flickr.com albüm linkine tıklayınca Yeni Sekmede Bir Pencere açılarak albüme gidilir.

Albümde beğendiğimiz ve indirmeyi arzu ettiğimiz fotoğrafın üzerine gelerek sağ tuşla “Bağlantıyı Yeni sekmede Aç” seçeneğine tıklanır.

Fotoğraf yeni sekmede açıldığında fotoğrafın sağ alt köşesine geldiğimizde alt yön oku gibi bir simge çıkar. Simgeye tıklayınca fotoğrafın kaliteleri görülür, en yüksek boyutun yazdığı yere (Original) tıklayarak fotoğrafımızı asli kalitesinde indirmiş olursunuz.

………………………………

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberRektör Orbay’ın İlçemize Ziyareti
Sonraki haberSÜPER LİG Bu Sezon 13 Takımla Oynanacak
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581