İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Benan Faydacı göreve başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne atanan Benan Faydacı ilçemizdeki görevine başladı.

İlçemizde Bayan Milli Eğitim Şube Müdürü olarak Abide Ünal ve Zeynep Eskici’den sonra üçüncü bayan şube müdürü olan Benan Faydacı 18 Aralık 2017 günü yeni görevine başladı.

7 Eylül 2017 günü bu göreve başlayan Salih Zeki Gültekin önceki görev yerine döndü.

Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğünden ilçemize atanan Benan Faydacı’ya hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

BİYOGRAFİSİ Çorum- Mecitözü doğumlu olup, ilk ve ortaokulu Mecitözü’nde, liseyi Antakya-Hatay’da, yüksek öğrenimimi Uludağ Üniversitesi Bursa Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda tamamladıktan sonra; Öğretmen Yeterlik Sınavını kazanarak Bitlis ili Tatvan ilçesine Fransızca Öğretmeni olarak atandı.  5 ay görev  sonrası mezun olduğu üniversitenin açmış olduğu yüksek lisans sınavlarını kazanarak, tayinimi çıkmaması nedeni ile Uludağ Üniversitesi Bursa Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Fransız Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisans yaptı. Aynı fakültenin açmış olduğu Araştırma Görevliliği sınavlarını  kazanarak  Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu süreç içinde yaşadığı ve tanık olduğu eğitim sorunları üzerine bir proje geliştirdi.  İsviçre’nin Avrupa Birliği bünyesinde 19 ülke için açtığı, üniversite mezunu olup çalışma hayatında olan tüm insanlara yönelik  19 Araştırma Bursuna üniversitede hocalarımın kabul etmediği projesi ile müracaat etti. İsviçre ‘de sir süre kalan Faydacı,. Türkiye’ye döndüğünde, sınıf öğretmeni olarak yeniden göreve başladı. Çorum ve Balıkesir’in merkez ve köylerinde Türkçe, İngilizce ve Fransızca öğretmeni olarak görev yaptı. Balıkesir’de görev yaparken Şube Müdürlüğü sınavlarını  kazanarak, Şırnak-İdil , Sivas–Gürün, Bursa-Orhaneli, Bolu-Dörtdivan, Niğde-Çiftlik, Gümüşhacıköy’de Şube Müdürü olarak yaptı.

 

 

Yorum Ekle