Amasya İtimat

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ RIZA ATASOYUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

TAŞOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ


İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ RIZA ATASOY’UN


24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


 


 


 


Sevgili öğretmenler,


Saygıdeğer meslektaşlarım,


 


Sizler milletlerin bugününün ve yarınının şekillenmesinde en büyük emeği olan,  hayatını geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza adayan, dünyanın en kutsal mesleğinin temsilcilerisiniz. Yeryüzündeki bütün bilimsel ve teknolojik gelişmelerin temelinde sizlerin harcı vardır. Bu yüzden öğretmenlik mesleği dünyanın en eski, en kutsal ve en çok fedakarlık gerektiren mesleklerinin başında gelir.


 


Geçmişten günümüze eğitim sistemimizin temel taşları olan öğretmenlerin, başta ekonomik ve sosyal sorunları olmak üzere içinde bulundukları olumsuzlukları hepimiz biliyoruz. Meslektaşlarımızın birçoğu ülkemizin en ücra köşelerinde, sınırlı imkânlar dahilinde  bu onurlu mesleği hakkıyla ifa edebilmenin mücadelesini vermektedirler. Bizler de zaman zaman bilhassa köylerimizde ve kırsal kesimde görev yapan arkadaşlarımızı ziyaretlerimiz esnasında, öğretmen arkadaşlarımın içinde bulundukları şartlara  yakından tanık olmaktayız.Ancak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” vecizesinde en güzel anlam bulan, bu büyük misyonun yüklenicileri değerli arkadaşlarımın görev aşkı ve azmini hiçbir olumsuzluğun kıramayacağının da bilinci içindeyiz.


 


Görevinizi yerine getirirken, içinde bulunduğunuz şartlar ne olursa olsun çalışma azminizi  ve şevkinizi kıracak her türlü olumsuz düşünceyi bir tarafa bırakarak, her gün yeni bir anlayış ve yeni bir vizyonla öğrencilerimizle birlikte elinizdeki  kutsal meşale ile yolumuzu aydınlatmaya devam edeceksiniz. Bir meslektaşınız ve mesai arkadaşınız olarak,  karşılaşabileceğimiz her türlü sorunun beraberce üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çalışmalarınız esnasında sorumluluk duygusu içinde gösterdiğiniz anlayış ve fedakarlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyor, böylesine güzel günlerde olduğu gibi karşılaşacağınız tüm zorluklarda da her zaman yanınızda olacağımı, birlik ve beraberlik içinde eğitim sistemimizin gelişmesi için çalışacağımızı bilmenizi istiyorum.


 


Sevgili  öğretmen arkadaşlarım,


 


En içten duygularımla Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyor, nice aydınlık günlerde hep birlikte güzellikleri paylaşmak  dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 24 Kasım 2010


 


Ali Rıza ATASOY


İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.