Amasya İtimat

İkisi aynı karede:Amasya’nın Togg’u ‘Alpaslan’ Türkiye’nin Togg’u ile yan yana…

Haber: Serdoğan Sıvacı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilçemizdeki meslek lisesi öğrencilerinin tasarladığı ‘Alpaslan’ adlı elektrikli aracın ekibini TEKNOFEST’te alanında ziyaret edip, emeği geçenleri tebrik ederek, yaptıkları aracı imzaladı.

Taşova Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Taşova Gençlik Merkezi gönüllüleri birlikte okulun atölyesinde yaptıkları yolların elektrikli hükümdarı, ‘Alpaslan’ TEKNOFEST çerçevesinde 24-30 Nisan’da Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gerçekleştirilen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında yarışıyor.

Öğrenciler Eren Çakıroğlu, Furkan Yılmaz, Mehmet Emin Saykal, Zeynep Nisa Temiz, Mert Yusuf Demir, Eren Fıstık, Muhammed Taha Ödübek ile Güliz Eymen Çakır’ın okul müdürü Dursun Uzun ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Göksal Yılmaz’ın da desteğiyle geliştirilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan’ın startını verdiği yarışmada, yolların elektrikli hükümdarı olarak adlandırılan Amasya’nın Togg’u ‘Alpaslan’ yarıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarışma sonrasında ‘Alpaslan’ ve ekibini ziyaret ederek tebrik etti. Bakan Varank, aracın kaputunu imzalayarak gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Ekle