Amasya İtimat

II. BORABOY ŞİİR DİNLETİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

     Antoloji.com kültür ve sanat portalı bünyesinde Taşova Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy tarafından kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu’nun düzenlediği II. Boraboy Şiir Dinletisi etkinliği 23 Mayıs 2008 Cuma günü misafir şairlerin Taşova’ya gelmesi ile başladı.

     Diğer illerden misafir olarak gelen 82’ye yakın şairlere 23 Mayıs 2008 Cuma günü akşam 18.00’de Öğretmenevi Yemekhanesinde verilen akşam yemeğinden sonra 19.30’da Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi programına katılınıldı. Saat 22.00’de ise Orman İşletmesinin Herizdağı’ndaki dinlenme tesislerinde sohbet düzenlendi.
        24 Mayıs 2008 Cumartesi günü ise saat 08.00’de Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan’ın şairlere Pirler Parkında vermiş olduğu sabah kahvaltısına katılan grup, kahvaltıdan sonra Amasya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Saat 13.00’de Boraboy Belediye Göl Gazinosunda tertip edilen öğlen yemeğinden sonra saat 14.00’de şiir dinletisi programı Göl Gazinosunun yanındaki alanda başladı.
      Etkinliğe katılan şair misafirler kura ile şiirlerini fon müziği eşliğinde dinleyicilere sundu. Misafirler Boraboy Gölünde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ve bu etkinliğin her yıl düzenlenmesi arzusunu dile getirdiler.
Fotoğrafların tamamını izlemek ve indirmek isteyenler için:
.

2008.05.23-24 Yeşilırmak Şiir Vadisi Boraboy Şiir Günleri

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.