HİNT KUMAŞI MISIN?

Önceki Dönem Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ; mevcut Belediye Başkanı için “BULUNMAZ HİNT KUMAŞI MISIN?” dedi.

KORKMAZ: “Belediyelerin varlığı ilçe halkının müşterek ihtiyaçları içindir. Her kim Belediye Başkanı olursa olsun, bu kutsal görevi layığıyla yapmak mecburiyetindedir. Boşa geçirilen zamanların telafisi mümkün değildir. Seçilen kişi görevinin bilinci ve idraki ile hareket etmezse ilçe halkına zulmetmiş, ihanet etmiş ve gelecek nesillerin hayallerini karartmış olur. İmkânlar dâhilinde yapılan hizmetler yıllar geçse de konuşulur ve unutulmaz. Taahhütlerini yerine getirmeyen beceriksiz Belediye Başkanları asılsız türlü mazeretlerin arkasına sığınırlarsa, tarihi kara bir leke olarak yazılmaktan kurtulamazlar.” Dedi.

KORKMAZ: “2004 ile 2009 yılları arasında bana emanet edilen görevi Allah biliyor ki, en iyi şekilde yapmaya özen gösterdim. Beş yılda bir gün bile izin kullanmadım. Her kuruşunun hizmete çevrilmesine çalıştığım Belediye Başkanlığı görevinin milletin emaneti olduğu gerçeğini her zaman beynimde taşıdım, kalbimde hissettim. Taşova’mız için gerekli olduğuna inandığımız ve yapımı gerçekleştirdiğimiz hizmetlere gelince: ŞEHİR İÇME SUYUNU 22 kilometreden kendi cazibesi ile getirerek ilçemizin en yüksek ve hâkim tepesine yaptırdığımız üç bin tonluk SU DEPOSUNA akıttık. Getirmiş olduğumuz bu yayla kaynak memba içme su ile Taşova’mızın yüz yıllık içme suyu problemini çözmüş olduk. Halkımıza içirilen son derece kirli ve sağlığımızı tehdit eden ırmak suyu kullanımına son verdik. Bizden önceki dönemde toplanan su ücretlerinin hemen hemen yarısı içme suyunun temini için masraflara gidiyordu. Altı yıldır Allah’a şükür ki içme suyu temini için Belediyeden bir kuruş para harcanmadığını biliyorum. 100 yıl daha para harcanmayacak. Zaten bu sebepten dolayı bizim zamanımızda suyun tonunu 45 kuruşa indirdik. Şimdi kaç lira olduğunu biliyor musunuz? Dört katı. 1.80 lira. Milletimizin canının sıkıldığı noktalardan biri bu. Biri de su parasının peşin alınması. Yani parayı veren düdüğü çalıyor. Taşova’mıza yakışmayan yayla evleri gibi dağınık yazıhanelerin yerine yürüyen merdivenli, asansörlü ve merkezi ısıtma sistemli modern bir OTOGAR yaptırdık. İlçemizin adeta bir simgesi olan OTOGARA mevcut Belediye Başkanının sahip çıkmadığı apaçık ortada. Çünkü OTOGARI yıkan yıkana, bozan bozana, kıran kırana. Sanki yetim malı.  Şimdi diyeceksiniz ki, nereye sahip çıkıyor ki, OTOGARA sahip çıksın. Doğru, sizde haklısınız. Özgür Özdemir, 1999 yılında herkesin evinde banyo var diyerek Taşova’mıza ilçe oluşundan beri hizmet veren Belediye Hamamını satıp soğana çevirerek Taşova halkını hamamsız bırakmıştır. Kültürümüzle bağdaşmayan, dinimizle uyuşmayan bu hamamsızlık ayıbı kapatmak için satılarak kaybedilen hamamın dört katı büyüklüğünde SAUNALI ve KAFETARYALI HAMAM yaptırarak halkımızın hizmetine açtık. Taşova Belediye Hamamı bölgemizdeki en düzenli ve en kullanışlı olan tek hamamdır. Atatürk Bulvarı ve çarşı merkezinde bulunan tüm kaldırım ve yollar bizim zamanımızda yenilenmiştir. Şehir meydanındaki bina yıkılarak MEVCUT MEYDAN hizmete sunulmuştur. Yeni Mahalle ve Yeşilırmak Mahallesinde yapmış olduğumuz AİLE ÇAY BAHÇELERİNE ek olarak her mahalleye ve her ilköğretim okuluna ÇOCUK BAHÇELERİ yaptırdık. Aileler bu gün kendi bölgelerindeki çocuk parklarını kullanmanın keyfini yaşamaktadırlar. Bu gün Taşova Belediyesi’ni ayakta tutan bir adet İLAÇLAMA MOTORU, bir adet BÜYÜK TRAKTÖR, bir adet normal KEPÇE, bir adet BÜYÜK YÜKLEYİCİ KEPÇEDEN oluşan İŞ MAKİNELERİ bizim zamanımızda hizmete sunulmuştur. İkinci el malzemelerden yaptırılan ve kullanılmayacak halde olan HALI SAHA kumu dahi İstanbul’dan getirtilerek bizim zamanımızda yeniden yaptırılmıştır.

BELEDİYE MEZBAHANESİ ve HAYVAN PAZARI bizim zamanımızda yönetmeliklere uygun hale getirilmiştir. Yasalara uygun olarak şehir dışına alınan TÜP DEPOLARININ yapımı bizim zamanımızda gerçekleştirilmiştir. Belediye birimlerinde hizmet veren tüm BİLGİSAYARLAR bizim zamanımızda yenilenerek hizmete sunulmuştur.” Dedi.

KORKMAZ: “ Başlıcalarını saymaya çalıştığım bu hizmetlerimize ilave olarak daha birçok hizmetimiz vardır. Millet adına görev yapmanın, millete hizmet etmenin şevkini ve hazzını alamayanlar görevi beceremeyip, eline yüzüne bulaştıranlardır. Biz bu hazzı aldık. Gönlümüz rahat ve huzurluyuz. Beraber çalışma fırsatı bulduğum tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma bir kere daha gönülden teşekkür ediyorum. Meclis üyesi arkadaşlarımla beraber attığımız her imzanın ve aldığımız her kararın arkasındayız ve mutluyuz. Çünkü attığımız her imza Taşova halkının müşterek ihtiyacını gidermek için ve Taşova’mızın imarı için atılmıştır.” Dedi.

KORKMAZ: “Gelelim Özgür Özdemir’e Özgür Özdemir’in aile yapısı, aile çevresi, arkadaş çevresi ve özel hayatı beni hiç ilgilendirmez. Beni ve halkımızı ilgilendiren Belediye Başkanlığı görevidir. Taşova’yı ve insanlarını seven bir vatandaş olarak Taşova Belediyesi’nde önemli hizmetlerin yaptırılmasına karar vererek hizmetleri bir bir hayata geçiren önceki Taşova Belediye Başkanı olarak şimdiye kadar yaptığım ve bundan sonra da yapacağım tüm tenkitlerim, dolayısıyla haklı eleştirilerim Belediye hizmetleriyle alakalıdır. Eleştirilerimde haklıyım. Çünkü bu işi beceremedin. İktidar partisi adayına oy verin, hizmet gelsin sloganı ile Taşovalı hemşerilerime yalan söylediğin ortaya çıktı. Tarif edilmez beceriksizliğine sinsi oyunlarınla iktidar partisini de ortak etmeyi başardın. Seni bu yönden kutlamak gerek. 2009 yılında yangından mal kaçırırcasına eskiden sergilediğin on yıllık belediye başkanlığı karnen baştan aşağı zayıfken, seni bile bile Belediye Başkanlığına aday gösterenlerin, sana oy verenlerin, senin adına Taşova halkından oy isteyenlerin başlarının öne eğilmesine ve hepsinin vebal altında kalmasına sebep oldun. Tebrikler. O zaman sana kefil olan mevcut AKP ilçe yönetimi o günkü İl Başkanı Sayın Mustafa Yıldız, Amasya Milletvekillerimiz Sayın Akif Gülle ve Sayın Avni Erdemir şimdi ne düşünüyorlar acaba?  Hepsinin de yanlış tercih yaptık vebal altında kaldık dediklerini duyuyorum. Vebal altında kalmadığını söyleyebilecek biri var ise çıkar açıklamasını yapar ve mevcut Belediye Başkanından memnunuz der. Ama çok geç. Eserinizle, mevcut Belediye Başkanınızla övünebilirsiniz. Çünkü Başkanınız beceriksizlik dalında altın madalyayı hak etti. Borcumuz var yalanı ile satmadık yer bırakmadı. Taşova’mızı hizmet fukarası yapıp, yanlış icraatı ile ihanet etti. Taşovalı hemşerilerim bunu hak edecek ne yaptı, söyler misiniz? Beceriksiz idaresinden dolayı çocuklarımıza güzel bir Taşova bırakmadığı için, taahhütlerini yerine getirmediği için yüzüne vurulacak seçim tokadına fırsat doğması için lütfen Özgür Özdemir’i yeniden aday gösterin. Şahsen ben bana iyi hizmet vermediği için bir vatandaş olarak yüzüne ilk önce ben tükürmek istiyorum. Bulunmaz Hint kumaşı gibi daha önce on yıl, şimdi de beş yıl Taşova’mızın üzerine uğursuz bir karabulut gibi çökerek Taşova’mızı geriye götüren Özgür Özdemir’i aday gösterip destekleyenler ve hakkında herhangi bir yaptırım uygulamayanlar bunun hesabını Taşovalı hemşerilerime nasıl verebilecekler bilemiyorum.” Diyen KORKMAZ, AKP’ye birde tavsiyede bulunarak: “İsterseniz bu devre aday çıkarmayın, çünkü Taşovalı hemşerilerimin yüzüne bakarak söyleyecek tek bir kelimenizin dahi olduğunu sanmıyorum, bizleri hafife almak hiçte etik bir hareket olmaz. Taşovalı hemşerilerim artık bu numaraları yutmaz, benden söylemesi, gerisi size kalmıştır.” dedi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.