Amasya İtimat

HAFTA DOLAYISIYLA KAHVALTILI TOPLANTI…

Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu ve Okul Aile Birliğinin Tertip ettiği “13-17 Ekim İmam hatipliler Haftası nedeniyle ilçe merkezinde görevli imamlar ile emekli imamlara yönelik kahvaltılı tanışma kaynaşma” etkinliği 14 Ekim 2021 Perşembe günü okul yemekhanesinde gerçekleştirildi.

İlçemiz Merkez Çarşı Camii müezzini Elvan Keskin’in yemek duasından sonra programa geçildi.
Program okul öğrencisi Abdurrahman Doğan’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Davetlilere okulun tanıtım sinevizyonu izletildi.

Okul Müdürü Kadir Derebaşı açılış konuşmasında; “13-17 Ekim imam hatipliler haftasını kutlayarak bir konuşma yaptı: ”Okul idaremiz her zaman öğrencilerimizin yanında olmuştur. Hatalarımızı, eksikliklerimizi telafi edeceğiz, okulumuzu başarıya ulaştırmak için el birliği ile çalışacağız. Bize maddi ve manevi destek olun” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Kazım Özdemir ise yaptığı konuşmada; “Çocuklarımıza imam hatip şuuru vermek hepimizin görevidir. Okulumuzun başarısı için el birliği ile çalışalım. Emeklide olsanız bu sorumluluktan kurtulamazsınız. İmam Hatipli olmak onurdur, gururdur, şereftir. Devletimiz böyle güzel bir mekanı imam hatip olarak tahsis etti. Değerini bilelim, hakkını verelim. Okulumuzun faaliyetlerini yakınlarımıza, komşularımıza anlatalım.” dedi.

Emekli İmam-Hatip Hayri Yılmaz’ın okuduğu imam hatip okulunun kuruluşundan bu güne her türlü hizmette bulunmuş ve vefat etmiş olan  hocaların ruhları için  hatim duasıyla toplantı sona erdi.

Yorum Ekle