GÜVENSİZLİK HAT SAFHADA

GÜVENSİZLİK HAT SAFHADA


Çok kıymetli okur kardeşlerim!


Köşe yazılarımı yazarken aynı zamanda köşe yazısı yazan arkadaşlarımın yazılarınıda vakit buldukça okumaya çalışıyorum.Hemen hemen her köşe yazısı yazan arkadaşlarımın yazılarında şunu gördüm!İnsanların birbirene itimatsızlığı ve güvensizliği hat safhaya gelmiş demekki köşe yazarı kardeşlerim bu konuyu çok önemli buluyorlar bende onlara katılıyorum dostluk ve kardeşliğin olmadığı yerde huzur olmaz bereket olmaz.


Değerli okurlar,yazar demek her şeyi bilen demek değildir fakat şunuda unutmamak lazım köşe yazarları halkı ilgilendiren bir çok konuyu dile getirerek insanlara faydalı olmaya çalışırlar.


Bu vesileyle son günlerde köşe yazılarında insanların birbirlerine itimatsızlığı güvensizliği ön plana çıkıyor.Okuduğum köşe yazılarda görüyorumki, birbirlerine sitem eden can ciğer arkadaşlar, birbirlerini sever gibi görünüp sevmeyen insanlar,birbirlerini çekemeyen insanlar,birbirlerinin ardından atıp tutan insanlar dile getiriliyor.Köşe yazarları yazılarında bu konulara ağırlık veriyor.


Değerli okurlar bizler atalarımızdan gördüğümüz terbiye aldığımız eğitim gereği bazı olumsuzluklardan uzak kalmaya çalışıyoruz.


Fakat bu yazılar toplumu ilgilendirdiği için,ister istemez bizlerde köşemizde nacizane bu konular hakkında yazı yazarak,insanlarımızın birbirine güven duymalarını hoş görülü olmalarını birbirlerine saygıda kusur etmemelerini her konuda tartışma ortamı sağlamalarını fakat birbirlerin kırmamalarını,küskün kalmamalarını kalp kırıcı değil,kalp yapıcı olmalarını,arkadaşlıklar arasında olumsuzluklardan kaçınılması gerektiğini ve birlikten kuvvet doğacağını bilmelerini her şeyin birlikte daha güzel olacağını,tek başına hiç bir zaman başarılı olunamıyacağını nacizane tavsiye eder yazılarımızla belirtmek durumundayız.


Evet sevgili okurlar günümüzde sahte ve çıkara dayalı arkadaşlıkların arttığı hepimizce bilinmektedir.Manevi arkadaşlıkların azaldığı ve maddiyata dayalı arkadaşlıkların arttığı dünyamızda en yakın arkadaşımız dediğimiz insandan bile,halk sözü tabiri ile kazık yediğimiz  doğrudur.her insan çok güvendiği insanın bir hışmına uğramıştır.Ama maddi uğramıştır ama manevi uğramıştır.


Fakat bu tip insanlar hiç bir zaman hiç bir işte başarılı olamazlar,hani bir söz varya,adı çıkar doksana, inmez seksene,toplumumuzda bu tip insanlar dışlanır,bu tip insanlar yalnız kalmaya mahkumdur.Çünkü yüce rabbim yarattığı kulların, kul hakkıyla karşısına gelmesini asla istemez ona derki,git o hakkını aldığın insandan helallık al,sonra karşıma gel der.


Değerli kardeşlerim yüce yaradanın affetmediği olumsuz durumları bizler neden yapar ve yaşarız bunu anlamakta gerçekten çok güçlük çektiğimi belirtmek istiyorum..


Şu üç günlük dünyada birbirimizi sevmek varken.neden birbirimizi çekiştirir hale geliyoruz.


Neden işimizi gücümüzü bırakıp onun bunun ardından gıybet ediyoruz.


Gerçek arkadaşlıklar varken,gerçek dostluklar varken,gerçek sevgi ve aşk varken neden bütün bunları maddi arkadaşlıklara dönüştürüyoruz.Neden maddi sevgilere dönüştürüyoruz.Bu sahte sevgilerin sahte aşkların sonunun hüsran olduğunu bile bile,bütün bunların  olumsuzlukla sonuçlanacağını bildiğimiz halde niçin çevresinde hiç bir arkadaşı kalmamıiş hiç bir seveni kalmamış biri olup çıkıveriyoruz anlamıyorum.


Oysa alçak gönüllü olmak,saygıda kusur etmemek,büyükleri saymak,küçükleri sevmek,doğru olmak,dürüst olmak çokmu zor allahaşkına!


Çevremizde sevilen insan olmak,sayılan insan olmak çokmu zor.her şey maddiyata niçin dayandırılıyor bilemiyorum.


Gerçek arkadaşlıkların,gerçek sevgilerin içimizden eksik olmamasını yüce rabbimden diliyor


Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum.


Sami ASLAN –Şair yazar

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.