Amasya İtimat

GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Tüm yurtta her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Gençlik Haftası” ilçemizde de bir dizi etkinliklerle kutlanıyor.

        15 Mayıs 2023 Pazartesi günü  İlçemiz Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından saat 10.00 da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni  başladı. Hafta dolayısıyla 15-18 Mayıs arası çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ise 19 Mayıs 2023 Cuma günü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

Hafta dolayısıyla İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sercan Şenel bir mesaj yayınladı:

”Her yıl coşkuyla kutladığımız Gençlik Haftamızın, açılışını gençlerle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençler, büyük ve itibarlı bir ülkede yaşıyoruz. Ve ülkemiz, siz gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluklarımızdandır. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Ay yıldızlı bayrağımız altında bir ve bütün olarak bu zamana kadar geldiğimiz gibi bundan sonra da sonsuza kadar devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Gençlik, yarınlarımızın teminatıdır. Sizler; azimli, gayretli, kararlı, çalışkan, üretken ve vatanı için canını seve seve feda eden gençler olduğumuz müddetçe devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. Vatan sevgisini pekiştirmeliyiz. Milli ve manevi değerlerimize daha sıkı sarılmalıyız. Sevgili gençler, bu paylaşımlar ışığında Gençlik Haftanızı kutluyorum.”

Yorum Ekle