GEDİZLİ TESİSLERİ

  GEDİZLİ TESİSLERİ
  Ömer CELEP
  23 Ocak günü elim bir tercih nedeniyle vefat eden Elmakırı Köyümüzden bir gencimizi 24 ocak günü toprağa verdik. Allah rahmet eylesin. Defin işleminden sonra Tekke köyümüzde eski belediye başkanlarından Sayın Mustafa Gedizli tarafından işletmeye açıldığını öğrendiğimiz tavuk üretme tesislerini merak ederdik. Arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ettik. Sayın başkan büyük bir nezaketle tesisi gezdirdi.
  Öncelikle belirtmek gerek ki, son derece modern ve bütün ayrıntıları hesaplanmak suretiyle üretime açılmış bir köy için muazzam bir tesis. Sayın başkanın verdiği bilgiye göre şu an 65 bin civciv mevcut ve ilk ürününü yaklaşık olarak mart ayının on beşinde kesim gerçekleşecek.
  Hayırlı uğurlu ve kademli olsun dilek ve dualarımızı gönderiyoruz.
  Keşke diyoruz köylerimizin, ilçemizin her yeri bu tür üretim tesisleriyle süslense, bu tür üretim tesislerinin gürültüleri kaçırsa uykularımızı. Bu tür tesislerin işçilerinin koşuşturmalarını izlesek akşam sabah. Bu tür tesislerin hammaddelerini temin ve ürettiklerini pazarlamanın telaşıyla koşuştursak cadde ve sokaklarımızda.
  Girimcilik düşüncesi içinde olan her kardeşimizin bu tesisleri gezip görmelerini, bilgi sahibi olmalarını şiddetle ve gururla öneriyoruz.
  Bu tesisi yapan işleten ve bu tesislerde emeği olan her bir ferdi, en kalbi şükran duygularımızla selamlıyoruz.
  Bol kazanç içinde olmalarını, kazadan beladan uzak kalmalarını dualıyoruz.
  İnanıyoruz ki bu ülkeye ve bu millete yapılan en büyük hizmet, bırakılan eser ve üretilen ürün oranındadır.
  Elinde imkan olanlarla girişimcilik fikri taşıyan herkes devletin tanıdığı imkanları fırsata çevirmekte biraz risk almalıdır. Alınan risk, akıllı hareket edilmesi durumunda hem girişimcilerimiz ve hem de ülkemiz için çok yaralı olacaktır.
  Gedizli tesislerini hayata geçirenlere selam olsun. Bu tür eserleri hayata geçirmeyi düşünenlerin de yolu açık olsun.

  Yorum Ekle