Fiziken En büyük, nüfus olarak en küçük mahallemiz…

1970’li yılların ortalarında mesken yapılmaya başlayan Öte geçe 1980 yılında önemli bir sel felaketi yaşamış. Irmağın kenarında bulunan Ötegeçe 1989 yılında Yemişen mahallesinden ayrılarak müstakil mahalle olmuş. 2000’li yıllara kadar ırmak taşkını tehditiyle yaşayan Yeni Mahalle Devlet Su İşlerinin yaptığı çalışmalar sonrasında taşkın tehditinden kurtulabilmiş.

Yeni Mahalle bugün, Taşova’nın yüzölçüm olarak en büyük, nüfus olarak en küçük mahallesi. Her yöre batıya doğru gelişme gösterirken  ilçemizde tam tersi yaşanmış, gelişme doğu istikametinde olmuştur.

Aykan İnşaat tarafından iki ayrı özel inşaatın Yeni Mahalle son günlerde makus talihini yenmek üzere. Aykan İnşaat tarafından iki ayrı özel inşaatın yanısıra Lam Mühendislik tarafından 12 daireli Meriç Park bugünlerde başlamak üzere. Yeni Mahallenin batısında yer alan iki ayrı alanda Taşova Torunlar İnşaat ve Amasya As İnşaatın hak sahipleri ile görüşmeleri sürüyor. Anlaşma sağlanırsa Yeni mahallede yapılacak konut sayısı yaklaşık seksene yükselecek.

Yorum Ekle