Amasya İtimat

Fatimatin Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır, Kullananlar

Fatimatin

Fatimatin, bitkisel bir karışım olan ve doğal bileşenlerden oluşan göz ilacıdır. Görme bozukluğu, göz kaslarının doğru şekilde çalışmaması ve görme gücünün azalması gibi sorunların çözümünde kullanılan gıda, birçok göz hastalığının tedavisinde kullanılır. Eczanelerde bitkisel içerikli gıdalar ve gıda takviyeleri satılıyor. Fatimatin ilacının kullanımında şu ana kadar herhangi bir yan etki görülmemiş ve yüksek oranda iyileşme sağlamıştır.

Görme bozukluklarına sebep olan faktör göz merceğinin esnekliğinizi zamanla yitirmesidir. Esnekliğin azalmasına sebep olan şey gözleri aşırı yormak veya yaşın ilerlemesi olarak söylenebilir. Patolojik süreçler ve yetersiz kan dolaşım gibi durumlar da göz merceğinin formunu kaybetmesine neden olur.

Görme bozukluğunun bir diğer nedeni de göz kaslarındaki çalışmanın bozulmasıdır. Kas sistemi, göz merceğine gelen görüntüyü retinaya yansıtmak için gözleri odaklamaya yarar. Bu kaslarda bozukluk olduğunda göz küresi aşırı veya yetersiz şekilde kasılır bu yüzden de odak problemi oluşur. Göz merceğinin şekli de bu kasılmaların bozulması nedeniyle bozulacak ve net görmenizi engelleyecektir. Göz egzersizleriyle birlikte kullanılan Fatimatin, uzmanlara göre göz hastalıklarında büyük oranda iyileşme sağlayabiliyor.

Fatimatin Kullanım Sebepleri

Fatimatin birçok göz rahatsızlığının tedavisinde ve bu rahatsızlıkların önlenmesi için kullanılabilir. Düzenli kullanımda bozuklukları ortadan kaldırır ve görüş kalitesini yükseltir. Fatimatin kullanılmasının başlıca nedenleri,

  • Yetersiz veya bozuk görme sorunlarını önlemek,
  • Gözlerdeki çeşitli genetik rahatsızlıkları tedavi etmek,
  • Migren veya yüksek tansiyon nedeniyle oluşan baş ağrısının azaltmak,
  • Görmeyi düzeltmek için gözlük veya kontakt lensin olumsuz etkilerini azaltmak,
  • Göz tansiyonunu dengede tutmak,
  • Kumlanma, kızarıklık ve tahriş gibi durumlarda,
  • Sinir sinapslarının uyarılması sağlamak,
  • Tehlikeli göz hastalıklarının oluşmasını engellemek,
  • Göz kaslarının duyarlılığını arttırarak hipertonisiteyi ve stresi önlemek,
  • Kan dolaşımını güçlendirmek için kullanılır.

Günümüzde görme kaybı yaşayan insanların sayısı 18 kat arttı ve lens ve gözlük kullanımı da buna bağlı olarak yükselişe geçti. Ancak bunlar da göz sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Göz rahatsızlıkları için geliştirilen Fatimatin sayesinde kullananların %99’u daha net ve parlak görüyor. İyi görmeyi sağlayan göz kaslarının işleyişini düzenliyor ve cerrahi müdahalelere gerek kalmadan kısa sürede garanti sonuçlar veriyor.

Fatimat Kullanımının Avantajları

Fatimat kullanımı sayesinde gözdeki gerginlik ve ağrı 5 dakika içinde geçer ve görme gücünü tek kürde geri kazandırır. Göz hastalıklarını ve görme kaybını da engeller. Görme bozukluklarına birçok faktör sebep olabiliyor. Bunlar radyasyon, UV ışınları, ekrana veya telefona uzun süre bakılması sonucu göz kaslarının hareket etmesinin engellenmesi gibi durumlar beraberinde göz rahatsızlıklarını getirir. Özellikle yapay kaynaklardan gelen radyasyonlar, retinada sorun oluşturur.

Bilgisayarda 12 saatten fazla zaman geçirenlerde oluşan görme sorunları nedeniyle, kapsül şeklindeki Fatimatin geliştirilirdi. Göz egzersizlerine ve ameliyatlara bir alternatif olan gıda, gözbiliminde çığır açan bir buluş olarak değerlendiriliyor.

Aktif bileşenleri omega-3 ve lutein olan gıda, göz küresinin sinir tuniğinin merkezindeki sarı noktanın da ana pigmentini oluşturur. Bu pigment, görme işlevinin net olmasını sağlar. Lutein ve zeaksantin ise ışık akısı spektrumunun en zararlı mavi bölümünü emerek gözün zarar görmesini engeller.

İçeriğindeki bileşenler sayesinde, ışınların retinanın hassas yapılarına nüfuz etmesi engellenir ve ışığın göz üzerindeki yıkıcı etkisi de engellenmiş olur. Araştırmalara göre lutein eksikliğinin görmeyi aşamalı olarak bozduğu kanıtlanmış ve Fatimatin sayesinde bu lutein eksikliği giderilmeye çalışılmıştır.

Fatimatin, gözlerin dış hasarlara karşı korunmasını sağlayarak kan damarlarını güçlendirir. İyi emilen bir gıdatır ve kısa sürede etkisini gösterir. Aynı zamanda eczanelerde satılan bu gıda, yaşa bağlı olarak retinadaki değişimleri de önler.

Zarar vermeyen güçlü antiseptik özelliği olan çözelti şeklindeki gıda, göz dokularını temizleyerek yatıştırır. Bilgisayara uzun süre bakmak, TV izlemek, dengesiz beslenme gibi durumlarda vizyon zayıflar. Bu yüzden göz rahatsızlıklarının ortaya çıkmadan önlenebilmesi için de kullanılabilir.

Göze olumlu etkilerinin yanı sıra ameliyattan kaçınmak ve lazer gibi cerrahi operasyonlara gerek kalmadan iyileşme sağlaması da avantajları olarak sayılabilir. Pozitif dinamikler gösterdiği, araştırmalar sonucu kanıtlanmış ve büyük oranda iyileşme sağladığı için güvenilirdir ve uygun maliyetli olması nedeniyle de düşük gelirli ailelerin de alabileceği bir takviye edici gıdadır.

Fatimatin İçeriği

Göz dokularının beslenmesi ve görme işlevinin iyileştirilmesini sağlayan mikro besinleri ve antioksidanları içeren Fatimatin, kuru göz sendromunu büyük oranda azaltıyor. İçinde antosiyanositlerden lutein ve yaban mersini vardır. Yaban mersini kan damarlarını serbest radikalardan korur ve retinadaki kılcal kan akışını destekler. Kan damalarını güçlü tutan en etkili bitkilerden biri olan yaban mersini sayesinde, retina pigmenti rodopsinin yenilenmesine katkı sağlanır. Antioksidanlar arasında en güçlü besin olan yaban mersini, vücuttaki dopamin maddesinin miktarını arttırır. Dopamin ise hücre yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bir maddedir. Bu sebeple yaban mersini, hücre zarlarının verimini geliştirir ve sinir hücrelerinden diğer hücrelere iletim güçlenir.

Lutein besini ise, doğal bir ışık filtresidir. Retinayı dış etkilere karşı korur ve hassasiyeti arttırır. Görme keskinliğine katkı sağlayarak ultraviyole radyasyon hareketlerinin göze zarar vermesini engeller.  Gözdeki ana bileşenleri karotenoidler ve fotohasar tehlikelerine karşı korur. Lutein ve zeaksantin sayesinde gündüz görüşü, ışık ortamının spektral bileşimi parlaklaşır ve görüşü sağlar.

İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde de görme netliği iyileştirilerek göz damaları güçlenir. Göz kaslarını da iyileştirerek odak gücünü arttırır. Üç boyutlu görmeyi parlak ve net şekilde görme organına geri kazandırır. Ayrıca ileri yaşlarda oluşabilecek göz rahatsızlıklarını da daha oluşmadan önler. Doğal özlerden oluşan besin kompleksi gıda, en etkili doğal bileşimlerden oluşur.

Fatimatinin Göze Etkileri

Benzersiz ve doğal formülü sayesinde analogları olmayan ve terapötik etki spektrumuna sahip Fatimatin, kullanıldığı andan itibaren gözde olumlu etkiler yaratır. Bunlara bakıldığında, gözün normal kan akışını geri kazanması, göz içi basıncını normalleştirmesi, göz merceğini olumsuz etkilere karşı koruması, miyopi, glokom, katarakt gibi rahatsızlıkların önlenmesi olarak sayılabilir. Ayrıca düzenli kullanımda göz dokularının beslenmesini de sağlar. Gece ve gündüz net görme yeteneğinin kazandıran gıda geniş bir etki yelpazesine sahiptir.

Hasarlı göz hücrelerinin yenilenmesi, eforun artması durumunda gözün korunması gibi etkileri de vardır. Ayrıca keratit, retinitis pigmentosa ve blefarit rahatsızlıklarının giderilmesinde de kullanılır. Kullananlara bakıldığında glokom cerrahisine gerek kalmadan %92’sinde iyileşme görülmüştür. Başlangıç ve ileri aşamalarda kataraktı olanların %83’ünde bu sorun giderilmiştir. Aynı zamanda doğal göz nemi seviyesi de normalleşmiş, görme bozukluğu yüksek derecede onarılmıştır.

Fatimatin Kullanımı

Ciddi göz rahatsızlıkların önlenmesi için kullanılan Fatimatin, güçlü gıdalara gerek kalmadan kısa sürede iyileşme sağlar. Hatta göz ağrılarında ve yanmalarda ilk kullanımdan itibaren dakikalar içerisinde etkisini gösterir. Tam olarak iyileşme sağlanabilmesi için düzenli kullanımı önemlidir. Kullanılmadan önce kullanım talimatı okunmalı ve güvenilir yerlerden satın alınmalıdır. Fatimatin eczanelerden ve güvenilir internet sitelerinde temin edilebilir. Kullanım şekline gelirsek, günde 3 kez yemeklerden önce alınır. Ampul şeklinde bir gıdatır ve reçetesiz alınabilir.

Aynı zamanda kullananlarda hiçbir yan etki gözlemlenmemiştir. 3-6 hafta boyunca kullanılan gıda, tedaviye başladıktan birkaç gün sonra iyileşme sağlar.

Yorum Ekle