Amasya İtimat

HAFTA DOLAYISIYLA ÜÇ AYRI ETKİNLİK…

Kaymakamlığımız tarafından, 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle Müftülük Konferans Salonunda öğrencilere seminerler verildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde görevli Hemşire Ebru Cansız ve Diyetisyen Gülay Kurt tarafından verilen seminerde
teknoloji bağımlılığı tütün kullanımı ve tütün bağımlılığı alanlarında gençlerin zararlı ve yanlış alışkanlıklar, zararlı çevre konusunda uyarılarda bulunuldu.
Seminerde, öğrencilerin de aktif katılımıyla verimli ve etkili sunum yapıldı.

Kaymakam Ahmet Gökcecik, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası kutlama etkinliklerine katıldı.

4 Mart 2022 Cuma günü İlçemiz Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulunda düzenlenen kutlama programı öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve gösterilerin sunulmasından sonra Kaymakamımızın yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarını takması ile sona erdi.

Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Selim Türkmen ve Yedam Sosyal Hizmet Uzmanı Dilara Ulutaş, Yeşilay Haftası nedeniyle aynı gün Kaymakam Ahmet Gökcecik’i makamında ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette; Yeşilay’ın bağımlılık ve zararlı alışkanlıklarla mücadele faaliyetleri ile gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerle ilgili çalışmalar konuşuldu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Gökcecik, Yeşilay Amasya Şubesinin gerçekleştireceği faaliyetlerde ellerinden gelen desteği vereceklerini belirterek bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Yorum Ekle