Amasya İtimat

ESNAF SANATKARLAR ODASI KONGRESİ YAPILDI

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (TESOB)’un olağan genel kurul toplantısı 19 Şubat 2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Belediye Düğün salonunda saat 10.00’de başlayan genel kurul için önce divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına verilen önerge üzerine, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı İsa Köse getirilirken, Başkan vekilliğine,  Mürsel Çapkın, katip üyeliklere:  Turgut Çelik, Adnan Özkök  ve Kadir Yüksel getirildiler. TESOB Başkanı Süleyman Torun’un açış konuşmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Gündem maddelerinin okunup ibra edilmesinden sonra sırasıyla; Başkan adayları Ali Mülayim, Mahmut Temiz ve Süleyman Torun birer konuşma yaptı.

Üç ayrı listenin yarıştığı kongreye bayan üyeler ve diğer üyeler yoğun ilgi gösterirken, oy sandığı önünde uzun kuyruk oluştu.

714 üyeden seçime katılan 665 üye oy kullanırken,  17 oy geçersiz sayıldı. 648 geçerli oyun  282’ini alan Mahmut Temiz Taşova Esnaf ve sanatkarlar Odası başkanlığına seçilirken Süleyman Torun 265  Ali Mülayim 101 oy aldı.

Yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Başkan  Mahmut Temiz’in yönetim kurulu: Mehmet Uslu, Hakkı Aytaş, Harun Şahin, Uğur Yeşil, Abdurrahim Demir, Tuncel Kadıoğulları seçildi. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra Süleyman Torun yeni  Başkan  Mahmut Temiz’i tebrik ederken, Temiz’in göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.

Yeni Başkan Mahmut Temiz ve yönetimini tebrik ediyoruz.

Yorum Ekle