Ertuğrul Gazi’deki Çocuklarla Buluşma…

Şair ve yazar Kasım Alper Özdemir’in öncülük yaptığı
İyilik Hareketi Platformu Tokat Erbaa’da Ertuğrul Gazi Mahallesi Muhtarı Ahmet Günaydın’ın daveti üzerine yaklaşık yirmi ilk ve orta okul öğrencisine test kaynak kitapları kırtasiye malzemeleri ve oyuncak ve iki öğrenciye de tablet dağıtımı gerçekleştirdi.

Ülke genelinde yaklaşık bir yıldır yüzlerce köyü gezerek çocuklara çeşitli hediyeler vererek onların yüzlerinde bir tebessüme vesile olan İyilik Hareketi’nin bu kez durağı komşu ilçe  Erbaa Ertuğrul Gazi Mahallesi oldu.

İyilik Hareketi Platformu İstanbul, Şırnak Cizre, Gaziantep, Kahramanmaraş, Sivas, Manisa, Amasya gibi bir çok ilin yanı sıra Makedonya’daki Türk köylerine kadar uzanan bir gönül seferberliğine imza atmaya da devam ediyor.

İyilik hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir, “Amacımız çocuklarımızla bir sevgi köprüsü kurarak onların hayallerini ve geleceğe dair hedeflerini dinlerken onlara küçükte olsa hediyeler vererek güzel bir kaç saat yaşatabilmektir” dedi.

Ertuğrul Gazi Mahallesi Muhtarı Ahmet Günaydın; iyilik hareketi bölgemizde çok güzel işler yapıyor. Çocuklarımızla sevgiyi ve güzellikleri paylaşıyor. Davetimizi kurmayıp geldikleri için mahallem adına çok teşekkür ediyorum; dedi.

Yorum Ekle