Amasya İtimat

EMEKLİ OLDU KÖYÜNDE ÜRETİM YAPACAK…

Haber ve Fotoğraflar: Salih Turgut

Taşova ilçemiz Destek köyünden kırk dokuz yaşındaki Erdem Odabaşı İstanbul’dan kesin  dönüş yaparak köyün hemen yanı başında aile mülkü arazi üzerinde 300 tavuk kapasiteli tesisini kurdu.
Alt yapı çalışmaları ve çevre düzenleme işi devam eden tesis bölgemiz yatırımcıları içinde örnek bir çalışma.

HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM

Sözlerini hatırladığımız proje için Erdem Odabaş Amasya Haber editörü ve Destek köyü Dernek Başkanı Salih Turgut’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:
”Salih abi proje çalışma alanımıza yaptığın ziyarete teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum . Yıllardır İstanbul’da çeşitli sektörlerde çalıştım. Ancak hep aklım köyümüzde neler yapabilirim nasıl bir iş olabilir soruları vardı. Son zamanlarda ise Yumurta üretim üzerine yoğun mesai harcadım, araştırdım ziyaretler yaptım üretim ve pazarlama konularını iyice analiz ettim. Malum İstanbul şartları ortada orada hala iş gücü olarak çalışmak yerine kendi işimi kurmak düşüncem üzerine yoğunlaştım  Ailemi, ikametimi de Destek köyüme getirdim . Kendi imkanlarımla tesis projemi hayata geçiriyorum . 300 tavuk yumurta üretimi ile başlayarak ilerde kapasite artırımına gitmek adına fiziki ortamında büyüteceğim. Öncelikle bölgemiz devamında İstanbul’a organik yumurta sevkiyatı inşallah yapacağım . ‘’ dedi .   

Yorum Ekle