Amasya İtimat

EĞİTİME YÜZDE 100 DESTEK PROJESİKAPSAMINDA 32 DERSLİKLİ İLKÖĞRETİM OKULU

         ‘’ EĞİTİME YÜZDE 100 DESTEK PROJESİ’’KAPSAMINDA 32 DERSLİKLİ İLKÖĞRETİM OKULU


 


       Taşova’lı İş adamı Fuat Bursalı Taşova’da halen faaliyette olan TEKVA Vakfı’nın da yönetimindeydi. Kendisi Taşova’da her türlü hizmet için elini taşın altına soktuğunu, ancak ilgisizliğin kendisini üzdüğünü belirtti. Bursalının, İl Genel Meclis Üyesi Hayati Özkan’a verdiği bilgilerin hiç yabana atılır gibi olmadığı Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde yaptıracağı okul ile görülüyor. Ayrıca Bursalı, Taşova’da okuyan öğrencilere burs için de destek vereceğini bu konuda bile kendisine destek verilmediğini açıkladı. Hatta okuyan öğrencilerin isim listesini TEKVA Vakfından istediğini kendisine bu konuda hiçbir öneri gelmediğini de belirten Bursalı, Taşova’mız böyle giderse çok daha kayıp yıllar yaşayacaktır, diye konuştu.


 


Milyarlarca liralık hizmetlerin yatırım anlaşması


 


Bursa Valisi Şahabettin Harput, valilik binasındaki protokol imza töreninde, Türkiye’nin en önemli gündeminin nitelikli insan yetiştirmek olduğunu belirterek, ülkeleri geleceğe taşıyacak nitelikli insanların yetişmesinin de ancak eğitimle mümkün olduğunu söyledi. Türkiye’nin nitelikli, vasıflı insan sayısını artırma zorunluluğu bulunduğunu anlatan Harput, hedeflerinin Türkiye’de eğitimsiz insan kalmaması olduğunu kaydetti.


        Bu  kapsamda iş adamı Bursalı’nın da okul yaptırmak için kendilerine başvurduğunu, bunu seve seve kabul ettiklerini kaydeden Harput, ”Türkiye’nin dünyayı etkisi alan ekonomik krizden etkilendiği bir ortamda, gönüllerdeki eğitim öğretim aşkı, bu ülkeyi büyük hedeflere taşıma arzusu ve ideali insanlarımızı eğitime ciddi bir destek vermeye itmiştir. Harput, Bursalının okul yapımı için İl Özel İdaresine 1 milyon TL bağışta bulunduğunu bildirdi. Hayırsever iş adamı Fuat Bursalı da ”kötülüklerin anasının yokluk ve cehalet olduğunu”, bunları ortadan kaldırmanın da ancak eğitimle mümkün olduğunu belirterek, ”Eğitime çok önem veriyorum. Sanayici kimliğimizle insanımızı yokluktan kurtarmaya çalışıyoruz. Kriz ortamında böyle bir yardımı yapmak kolay değil. Ancak çok önceden bu işin niyetine girmiştim. Bütçemden ayırmıştım bu rakamı. Bugüne nasip oldu. Başka arkadaşlarımıza da örnek olsun. Ülkemiz için hayırlı olsun” dedi. Bursalı, okulun ardından bir de huzurevi yaptırmayı planladığını vurguladı. Vali Harput, iş adamı Bursalı ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, ”Nesrin-Fuat Bursalı İlköğretim Okulu” adı verilecek 32 derslikli okulun protokolünü imzaladı. Ataevler Mahallesi’nde 8 bin 236 metrekarelik alana yapılacak okul, 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.


 


Kaynak:Amasyanınsesi.com

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.