EĞİTİM SEN TAŞOVA TEMSİLCİLİĞİ

EĞİTİM SEN TAŞOVA TEMSİLCİLİĞİ


 BORABOYDA ETKİNLİKTE


1 MAYISTA ALANLARDA MÜCADELEDE


 


Baş temsilci Özcan TAHTASAKAL konuşmasında etkinliklerin birlik ve beraberliği güçlendirdiğini; birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz günler olduğunu vurguladı. Eğitim Sen güneşi altında mücadele ve direnişlerle dolu onurlu tarihimizle gurur duymayı hak ettiğimizi belirtti. Eğitimi özelleştirmeyi amaçlayan ve eğitim çalışanlarını ücretli köle yapmayı hedefleyen anlayışın ülkemizin ve halkımızın geleceğini baltalayan bir çalışma olduğunu söyledi. Bütün baskı ve engellemelere karşı alanlarda haklı mücadelemizi tavizsizce sürdürdüğümüzü ve devam edeceğimizi belirtti.  Sendikamızda emeği geçen herkese teşekkür ederek iyi eğlenceler diledi.


Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Cumhur KOCA gece için teşekkür ederek Taşova’yı 1 Mayısta Amasya’da alanlara davet etti. Saygı ve sevgisini sunarak iyi eğlenceler diledi.


Taşova Lisesi Edebiyat öğretmenleri Ramazan TURGUT, Kamile TURGUT ve Berna KAYA oratoryo çalışmalarıyla geceye ayrı bir renk kattılar.


Samimiyetin rahatı ve güveni içinde Nevres Beyin müzikleriyle doyasıya halaylar çekildi, maniler, türküler söylendi, sinsin oynandı…


Gecemize renk katan ve birlikteliğimizi gösteren tüm dostlara sendikam adına teşekkür ediyorum.


 


*        *        *        *        *        *        *        *        *        *        *        *       


Eğitim Sen Taşova Temsilciliği 1 Mayıs İşçi Bayramı “Emek ve Dayanışma Günü”nde yaklaşık 60 kişiyle Amasya’da kutlamalara katıldı.


Eğitim Sen’in öncülük ettiği kutlamada meydanlar coşkuyla emeği haykırdı.


İşçilerin talepleri yanında eğitimde, sağlıkta, tarımda vb. toplumun bütün kesimleri taleplerini ve seslerini duyurdu.


Yeşilırmak Çevre Platformu adına konuşma yapan Fazlı KURU, HES adı altında suyun satılması, doğanın ve geleceğimizin yok edilmesine karşı çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak için “Dur !” diyelim dedi.


1 Mayısın anlam ve coşkusuna yakışır geçen gün halaylarla bayram havasında sona erdi.


YAŞASIN 1 MAYIS.


YAŞASIN EMEĞİN ve EMEKÇİNİN DAYANIŞMASI


 


 


 


 


 


 


EĞİTİM SEN


TAŞOVA TEMSİLCİLİĞİ


 

   

Yorum Ekle