Amasya İtimat

Diyanet İşleri Başkanının eşi de ziyaret etti

Eski Esençay Belediye Başkanı merhum Bekir Makasoğlu’nun kızı Ressam Safinaz Makasoğlu, 18 Mayıs günü saat 11.00’de birbirinden güzel  eserlerinin yer aldığı resim sergisi  Vali Mustafa Masatlı tarafından açılmıştı.

Karma resim sergisi Amasya Arkeoloji Müzesi bahçesinde 18  Mayıs 2022 günü açılan Resim sergisi 24 Mayıs Salı günü akşamına kadar gezilebilecek.

Resim Sergisi ile ilgili duygularını bizlerle paylaşan Makasoğlu şimdiye kadar açtığı resim sergileri arasında en kalabalık ve duygu yoğunluğu en fazla olan bir resim sergisi yaşadığını vurgulayarak ”Valimiz, Turizm İl Müdürümüz, Müze Müdürümüz ile sergimi açtım.
Türkiye’nin bir çok yerinden üniversite gurupları, Dış ülkelerden çok insanlar ilgi gösterdi. Amerika, İtalya, Kuşadası’ndan sergi açmam için teklifler geldi. Üniversiteden Akademisyenler tüm okullar sergime geldi. Çok tablom da satıldı.Sergimi Diyanet İişleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş da gezdi. Amasya Belediye Bandosu eşliğinde Müzenin bahçesinde öğrenciler benim için uçan balon uçurdular. Sergimi şereflendiren, katkıda bulunan ve emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum.”

Yorum Ekle