Amasya İtimat

DESTEK KASABASI YAYLA ŞENLİĞİ

 

düzenlendi.Sunuculuğunu Salih TURGUT yaptı.Şenliğin birinci günü uzaktan yakından Belde belediye başkanlarının, komşu köy ve kasabalarının katılımı şenliğe daha da  neşe kattı

          Destek Belediye Başkanı Nizamettin CİNGÖZ ;şenliğe özel  önem vermiş öncelikle yeni bir trafo koydurarak elektrik sorununu çözmüş ,geceleri yayla pırıl- pırıl aydınlanmıştı.yeni tuvaletler yaptırmış,su sorununu da halletmiş,yapılan işleri  yerinde denetlemesi ziyaretçileri mutlu  ediyordu.

          İlçe Kaymakamı Özkan DEMİREL, Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR ,İl Genel Meclisi  üyeleri ,Belde Belediye Başkanları,siyasi parti temsilcileri ,Dernek Başkanları şenliğin ikinci günü yaylaya geldi.Destekliler Dernek Başkanı Yaşar ÖZALP açılış konuşmasından sonra Destek Kasabası Belediye Başkanı Nizamettin CİNGÖZ  kısa ve öz bir konuşma yaptı.Taşova Belediye Başkanı , İlçe Kaymakamı Özkan DEMİREL ve Amasya  MHP millet vekilliği yapan Adnan UÇAŞ da  birer konuşma  yaptı. Destek Kasabası Belediye Başkanı CİNGÖZ  davetlilere ikramlarda bulundu ,semaver çayı  içildi. Şenliğe Katılanlar yerlerinde ziyaret edildi. İlerleyen saatlar da  Şair Kasım Alper ÖZDEMİR duygulu şiirler okudu .çeşitli yarışmalar yapıldı.

        Destek Kasabası Yayla şenliğin de Taşova Mobilyanın büyük katkısının  olduğu ,Yayla AĞASI seçimini Kazanmasına rağmen 2000 TL Bağış yaparak aynı kasabadan Ayhan CİNGÖZ bırakması takdir topladı.

        8-9  / 2009 Tarihlerinde yapılan yayla şenliği çok çok  mükemmeldi,her şey güzeldi emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.