CYY Enerji, Çılkıdır içmesuyu Terfi hattı, binası ve GES İnsaatını teslim etti

Yaklaşık 1 yıldır ilçemiz Sanayi Sitesi Kanuni caddesi No 10/A adresinde üretim faaliyeti yapan CYY Enerji ilçe merkezinde mağaza açmış ve Tarımsal Sulama, Güneş Panelleri, Jel Aküler, İnverter çeşitlerinin yer aldığı,  CYY Enerji Ltd. Şti. 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 14:00’de  gerçekleştirilen açılış töreni ile Taşova Atatürk Bulvarı üzerinde (İş Bankası Yanı) ülke geneline hitap edecek şekilde hizmete girmişti.

23 Haziran 2020 günü yapılan Çılkıdır Köyü içmesuyu Terfi hattı,Terfi binası ve GES İnsaatı yapım işini bitiren CYY Enerji, işin geçici kabulünü 23 Temmuz 2020 Perşembe günü  gerçekleştirdi. GES projesinde 40 adet monokristal güneş paneli kullanılarak 7.5 hp dalgıç pompa çalıştırılıyor. Sistem sabah 07.00’de otomatik olarak kendini devreye alarak gün içerisinde 120 bin litre su çıkaracak.

Geçici kabule; Kaymakam Mustafa Berk Çelik, İl Genel Meclisi üyeleri; Ahmet Öz ve Duran Yeter, Amasya İl Özel İdaresi Teknik heyeti, Çılkıdır Muhtarı Mustafa Arslan katıldılar.

Öte yandan CYY Enerjinin ürettiği Akıllı Şehir Üniteleri: Avrupa kentlerinde olduğu gibi başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere şehir ve ilçe belediyelerinin meydan, bulvar ve caddelerde kurulmak üzere üstü kapalı; telefon şarjı, engelli şarjı, Wifi, Acil durum butonu, ezan saati ve ezan okuma, saat, tarih ile hava durumu özellikleri ile gençlerin gözdesi bir imalatı yapıyor.

İlk işini başarı ile tamamlayan CYY Enerji ekibini Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kaya’nın şahsında kutluyor, daha nice başarılı işlere imza atmasını diliyoruz.

Yorum Ekle