Amasya İtimat

ÇOCUKLARIMIZI KAYBETMEYELİM PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Çocuklarımızı Kaybetmeyelim” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı 

Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Çocuklarımızı Kaybetmeyelim Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı.

Müftülük konferans salonunda yapılan tanıtım toplantısında konuşan Kaymakam Engin Uysal;

“Teknolojinin çok hızlı geliştiği özellikle iletişim ve haberleşme alanında baş döndürücü bir hızla gelişmelerin yaşandığı ve bunun neticesinde bazı istenmeyen durumların ortaya çıktığını görüyoruz.

Aslında teknolojik gelişmeler hep insanlığın hizmetine sunulan yeniliklerdir. Ancak bazı kötü niyetli insanların bunu kötüye kullandığını görüyoruz. Cep telefonları ve interneti kötüye kullanan bu insanlar çocuklarımızı, gençlerimizi tuzaklarına düşürerek bazen hem onların hem de ailelerinin hayatlarını karartmaktadırlar. İşte biz de bu tehlikeye dikkat çekmek için bu projeyi hazırlayarak hem gençlerimizin geleceğini hem de ailelerimizi bilgilendirmek istedik. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Proje hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Kaymakamımızın büyük desteği ile Emniyet Müdürlüğü ve Müftülüğümüzün de katkıları ile yol haritasını belirlediğimiz projemiz;

1- Sosyal Medya, internet, cep telefonu kullanımı

2- Madde kullanımı, kötü arkadaş ve kötü çevre

3- Yasa dışı marjinal gruplar

4- Aile içi iletişim

5- Çocuklarımıza değerli olduklarını hissettirme adı altında beş ana başlıktan oluşmaktadır.

Bu projede öğrenciler ve anne babalar olmak üzere iki ana hedef kitlemiz olacaktır. Amacımız bu konularla ilgili bilinçlendirmeyi sağlamak özellikle sosyal medya ve cep telefonu kullanımında tehlikelere dikkat çekmek. Bu konuda bize öncülük eden Sayın Kaymakamımıza destek veren Emniyet Müdürlüğü ve Müftülüğümüze ve bu projenin hazırlanmasında büyük emek veren rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.