Çocuk Akranı Eğitimi

IMG_8685 IMG_8687 IMG_8689 IMG_8690 IMG_8691 IMG_8692 IMG_8693 IMG_8694

 

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından hazırlanan çocuk hakları il çocuk komitelerinin oluşturulması, çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönerge uyarınca ilimizde de kurularak faaliyetlerine devam ediyor.

Çocuk Hakları İl Komitesi, komite yetişkin koordinatörü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeli Sosyal Çalışmacı Yunus Macit’in koordinesinde ilçemizde de yaygınlaştırılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen çocuklara “Çocuk Hakları Akran Eğitici Eğitimi” düzenledi.

İlçemiz Yatılı Bölge Orta Okulunda gerçekleştirilen eğitime 20 öğrenci katıldı

Eğitimde iletişim becerileri, şiddet ve önleme yolları, toplumsal cinsiyet, çocuk hakları, çocuk hakları sözleşmesi, sorun çözme becerileri, şiddetten korunma, farklılıklara saygı, duyguların ifade edilmesi ve paylaşılması gibi 14 modül işlendi.

Öğrencilerin de yoğun olarak katılım sağladığı eğitim son olarak ilçedeki öğrencilere verilecek eğitimler konusunda eylem planı yapılarak son buldu.

 

Süreçte Amasya il merkezi ve diğer ilçelerde de eğitimin verilerek, 20 Kasım da TBMM de yapılacak 17.Ulusal Çocuk Formuna kadar çocuk hakları il temsilcilerinin seçilmesi planlanmaktadır.

Yorum Ekle