Amasya İtimat

CHZ Coin Geleceği 2022, 2023, 2025, 2030

CHZ Coin Geleceği

Kripto para birimleri arasından farklı yapısıyla sıyrılan Chiliz (CHZ), dünyada kripto para alanında hizmet gösteren, blok zincirini alt yapı olarak kullanan ilk taraftar projesi olan Socios.com’a güç veren, spor ve eğlence alanının önde gelen kripto para birimleri arasında yer alan dijital varlıktır. Projenin oldukça farklı olması ve dünya üzerindeki en büyük topluluk güçlerinden birisi olarak spor taraftarlarını arkasına alması sebebiyle, dünya üzerinde birçok kripto para meraklısını da etrafında toplamayı başarmıştır.

Chiliz CHZ Coin Nedir ?

Chiliz, kripto para dünyasında spor sektörüne ilk odaklanan projeler arasında yer alan, sporu ve eğlenceyi dijitalleştirmeyi hedefleyen bir proje olarak piyasaya çıkmıştır. Dünya üzerinde yine sayılı örnekleri bulunan, blok zinciri tabanlı taraftar sitesi Socios ile entegre bir şekilde çalışan Chiliz, aslında taraftarın spor kulüpleriyle etkileşim kurabilmesini amaçlar.

Taraftar grupları veya bireyler, taraftarı oldukları spor takımları için özel olarak geliştirilmiş olan tokenlardan satın alarak spor kulüplerine destek olabilmektedirler. Aynı zamanda spor kulüplerinin düzenlediği çeşitli etkinliklere katılım sağlayabilir ve bu alanda yapılacak olan anketlerde oy kullanma hakkına sahip olabilirler. Son zamanlarda eklenen özellikler ile taraftarlar kulüplerin lisanslı taraftar ürünlerinden de sitede yer alan bilgiler dahilinde satın alabilirler. Tabi kulüpler için oluşturulmuş olan bu tokenlardan satın alabilmek için Chiliz (CHZ) satın almak gereklidir.

Chiliz (CHZ) Nasıl Çalışır?

Chiliz (CHZ), aslında Ethereum blok zinciri sistemi üzerinde geliştirilmiş bir yapıya sahiptir. CHZ nin ERC-20 Tabanında geliştirilmiş olması dolayısıyla, bu desteği barındıran tüm borsa ve cüzdanlarda Chiliz barındırabilmek mümkündür.

Akıllı kontrat olarak üretilmiş dijital varlık olan Chiliz (CHZ), taraftarlara CHZ satın almalarını ve bununla da Chiliz üzerinden satışa çıkan taraftar tokenlerini satın alma imkânı sağlamaktadır. Fan Token Offering olarak adlandırılan bu dijital varlıklar ile spor kulüpleri gelir elde edilirken, aynı zamanda taraftarlar da spor kulüpleriyle etkileşim halinde olabiliyorlar.

Chiliz ile Spor Kulüpleri Nasıl Desteklenir?

Daha önce de belirtildiği üzere Chiliz, Ethereum ERC-20 tabanlı bir coindir. Bu yüzden Ethereum varlıklarını destekleyen tüm borsalarda ve cüzdanlarda Chiliz kripto para birimi olarak saklanabilir. CHZ ile Fan Token alabilmek için ise Chiliz platformuna giriş yapmak zorundasınız. Mobil platform üzerinden de erişilebilen platforma, telefonunuza kurarak Chiliz platformuna CHZ aktarmalısınız. Kulübün taraftar tokenini aldıktan sonra etkinliklere ve anketlere katılmak için Socios’un mobil uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

E-Spor takımlarının da içerisinde bulunduğu Socios sistemine giriş yaptığınızda; en iyi oyuncunun kim olduğunu, kulübe ait ürünlerin ve formaların nasıl tasarlanacağı, soyunma odasında canlı yayın ve sohbet vb. gibi birçok etkinliğe katılabileceksiniz. Aynı zamanda kulübünüzün tokenini aldığınız için taraftarı olduğunuz bir kulübü desteklemenin de haklı gururunu yaşayacaksınız.

Chiliz (CHZ) Teknik Analizi

Kripto para birimlerinin değeri konusunda bazı yorumlar yapabilmek için bunların teknik analizini de yapmak gerekir. CHZ Coin yorum yapabilmek için de öncelikli olarak teknik analizini yapmalıyız. Chiliz satın almak isteyen kişiler, yazının yazıldığı tarih olan 23.01.2022 tarihinde 0.1871 Chiliz fiyat karşılığında kripto paralara sahip olabilirler.  CHZ fiyat değerlerine bakıldığında arzın da incelenmesi gerektiği sonucuna varabiliriz. Şu anda Chiliz’in 5.955.069.766 dolaşan arzı olduğu söylenebilir. Kripto parayı satın alabilir konumda olan kişiler için piyasa değerinin 1.114.228.661$ olduğunu da belirtelim.

Chiliz (CHZ) Coin Madenciliği Yapılır mı?

Chiliz (CHZ) coin madenciliği yapılmayan kripto para birimleri arasında yer alır. Chiliz yani CHZ kripto para birimi şirket tarafından arz edilen bir birim olarak piyasada yer alır. Kripto paranın toplam arzının büyük bir çoğunluğu piyasada işlem görmektedir.

CHZ Coin Geleceği 2022, 2023, 2025 ve 2030

CHZ Coin, herkesin bildiği üzere büyük spor kulüpleri ve bu kulüpleri destekleyen taraftar gruplarını hedefleyen bir kripto para birimi olarak piyasaya çıkış yapmıştır. Bu anlamda düşünüldüğü zaman hitap ettiği taraftar grupları oldukça güçlü olduğundan CHZ coin geleceği hakkında çok sayıda olumlu yorum görebiliyoruz. Küçük çaplı spor kulüplerinin bile ciddi derecede taraftar grupları olduğu düşünüldüğü zaman hitap ettiği topluluğun önemi daha iyi anlaşabilir.

Bu verilerden yola çıkarak Chiliz olarak bilinen CHZ coin yorum sorgularında genellikle HepKredi sayfasının verdiği verilere önem veriyoruz.

CHZ Coin in geleceği ve yatırım tavsiyesi açısından düşünüldüğü zaman birçok coin fiyat tahmini sitesinde yer alan bilgiler, CHZ’nin oldukça başarılı olabileceği yönünde. Özellikle desteklenebilen kulüp sayısı arttırıldıkça, fiyat tahminleri de olumlu yönde yükseliş gerçekleşebileceği yönünde.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/chiliz-coin-gelecegi-chz-yorumlar/

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Ekle