CHP İLÇE ÖRGÜTÜ MENFUR SALDIRIYI LANETLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Taşova ilçe örgütü 25 Ağustos 2016 Perşembe günü Artvin-Şavşat-Ardanuç ilçesi yolunda uğradığı silahlı saldırı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

CHP Taşova İlçe Örgütü olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na Artvinde yapılan bu haince saldırıyıda şiddetle kınıyoruz. CHP Genel Başkanımıza tüm örgütlerimize, milletimize geçmiş olsun dileklerimizle, Şehit olan Askerimize Allah’tan rahmet, Ailesine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bu saldırı aslında Ülkemize, laik Cumhuriyetimize, demokrasimize, sosyal hukuk devletimize yapılmış bir saldırdır. Hiçbir tehdit ve hiçbir baskı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri yıldıramayacaktır.
Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye, ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışan zihniyet amacına ulaşamayacaktır. Bu aşağılık saldırıyı icra edenler, kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur. Bu terörist piyonları lanetliyoruz.
Bu tür saldırılardan cumhuriyet tarihimizde çok vardır. Başta Mustafa Kemal Atatürk’e, İnönü’ye, Ecevit’e de yapıldı. Şimdi de Genel Başkanımız Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılıyor.
Cumhuriyet halk partisi olarak biz her zaman, her dönem teröre karşı çıktık.
Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve terörle bir sonuç alınamayacağını defalarca ama defalarca söyledik.
15 Temmuz da bizlerin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler, Halkımızdan cevabını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için, dünyada barışın, ülkede barışın tesisi için uğraşıyoruz, didiniyoruz, siyaset yapıyoruz. Bu yoldan da dönmeyeceğiz, kimse de döndüremeyecek. Bu bir sindirme politikasıdır. Bizlerde yılmıyoruz. Korkmuyoruz.
Bizler Kuva-i Milliye ruhuna sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak bu baskı ve sindirmelere boyun eğmeyiz.
Güzel bir Türkiye özlemi içindeyiz, bunun için hep beraber mücadele etmek durumundayız. Bu yapılan saldırılar bizleri mücadelemizden asla vazgeçirmez. Laik ,Cumhuriyete ve demokrasiye sarılarak ,korkmadan, yılmadan,sinmeden devam edeceğiz.

Ayrıca 26 Ağustos 2016 Cuma günü Cizre’de polis noktasına yapılan hain saldırıda şehit olan 8 polisimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Ömer ÖZALP

CHP Taşova İlçe Başkanı

Yorum Ekle