CHP İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Taşova İlçe teşkilatınca, Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi  toplantısı 15 Şubat 2018 Perşembe günü Öğretmenevi yemekhanesinde gerçekleştirildi.

Saat 14.00’de başlayan programa; Amasya milletvekili Mustafa Tuncer,   Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz,  Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan toplantımın açılış konuşmasını CHP Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp yaptı.

Özalp konuşmasında; “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonunun 25. günündeyiz. Şehitlerimize rahmet, askerlerimize başarılar diliyoruz. Lakin dün dostum dediği Esat’a şimdi katil diyor. Yıllardır uyguladığı yanlış politikalar Türkiye’yi bu duruma getirdi. Erdoğan Kudüs’e, Afrine’e gireceğim dedi bir de baktık ailesi ile birlikte Vatikan’a Papa’nın yanına gitti.” dedi

CHP İl başkanı  Reşat Karagöz: konuşmasında: “Gündem yine çok yoğun, Afir operasyonunda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz 15 yıldır iç ve dış politikalarda yaptıkları yanlışlar yüzünden bu duruma düşürüldü.” dedi.

CHP Millet vekili Mustafa Tuncer ise “26 Ocak 2011’de Suriye’de ayaklanmalar başladı. Suriye bize en uzun sınırı olan komşumuz. Üç ay sonra Suriyeliler ülkesini terk etmeye başladı ve sınırlarımıza dayandı. Bunlar 31 Mayıs 2011 günü Antalya’da DEAŞ El Nüsra ile toplantı yaptılar. Hükümet bu terör örgütlerine bu toplantı ile destek verdi. Daha sonra ortalık iyice karıştı. 2012 Ağustos’unda şimdiki Cumhurbaşkanı o dönemin Başbakanına CHP olarak mektup yazdık. Suriye’deki bu durum turizm başta olmak üzere her şeyimizi etkiledi. Türkiye barış ve uzlaşmadan yana bir politika uygulaması gerekir demişiz. ülkeyi yalanlarla iftira ile kendi şahsi menfaatleri için yönetiyorlar. Halkımızla birlikte ilk seçimde el birliği ile bu iktidara  dur diyeceğiz” dedi.

Gündeme Dair konuşmalardan sonra  toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Ekle