Amasya İtimat

CHP Danışma Kurulu Değerlendirme toplantısı ilçemizde yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi  Danışma Kurulu Değerlendirme toplantısının ilki 22 Ekim 2016 Cumartesi günü ilçemiz Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Saat 13.30’da saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan etkinliğe; ilimiz milletvekili Mustafa Tuncer, CHP İl Başkanı Reşat Karagöz, CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Açış konuşmasını yapan Başkan Özalp, 1 Nisan 2012’den beri ilçe başkanı olduğunu ifade ederek bugüne değin yaptıkları hizmetleri anlattı. Özalp; “Ücretli öğretmen konusunda yapılan haksızlığı basına taşıdık. Gerekli düzenlemeleri yapmazlarsa sayın vekilimiz konuyu TBM Meclisinde de dile getirecek.Konunun takipçisi olacağız. Danışma kurulu toplantılarımız 3 ayda bir düzenli olarak yapılacak.” dedi. Kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Karagöz’ün konuşmasından sonra söz alan Milletvekili Tuncer; “Başkanlık sistemi ülkenin bölünmesinin yolunu açan bir sistemdir. Parlamenter sistemde ne istiyor da yapamıyor, ev kadınına maaş veriyorlar da karşı mı çıkıyoruz. Emekleye yıl de iki maaş ikramiye veriyorlar da karşı mı çıkıyoruz. Çiftçiye yarı fiyatına mazot veriyorlar da karşı mı çıkıyoruz. Üstelik akaryakıta son üç ayda yüzde otuza yakın zam yapıldı.” dedi.

Daha sonra gazetecilere soru sorması kısmına geçildi. Söz alan gazetemiz muhabiri Ahmet Günaydın, 11 yıldır bitirilemeyen Ayvacık yolunun ilçemiz kuzey kesimindeki köyler ve Taşova için büyük önem taşıdığını vurgulayarak konunun TBMM’taşınmasını istedi. Tuncer, konu ile ilgilendiğini belirterek İl Özel İdaresi Genel Sekreterinin Ayvacık yolunun 1 yıl içinde tamamlanacağını ve konuyu yine gündeme getireceğini söyledi.

Toplantının geri kalan bölümü basına kapalı olarak devam etti.img_4305 img_4306 img_4307 img_4309 img_4310 img_4311 img_4312 img_4313 img_4314 img_4315 img_4316

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.