CENGİZ ÖDÜBEK CİNAYETİ AYDINLATILDI

6 Ağustos 2015 Perşembe günü  ilçemize bağlı Özbaraklı yaylasında  koyun otlatmaya giden çoban Cengiz Ödübek(48) ertesi gün ormanlık alanda silahla öldürülmüş olarak bulunmuştu. Cinayet 20 ay sonra aydınlatıldı.

Amasya İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan soruşturmada çoban köpeklerinin boğuşması üzerine kavga ettikleri tespit edilerek gözaltına alınan K.K. delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

Cinayetin işlendiği silahı arazide bir yere gömen K.K., sonrasında silahın tamamen ortadan kaldırılması için bulunduğu yerden çıkartarak yeğeni A.K.’ye ırmağı atmasını istedi. A.K ise silahı arkadaşı K.B.’ye verdi. Bu silah Amasya merkez Şeyhcui Mahallesi’nde bir evde düzenlenen operasyon sonucu ele geçirildi. Samsun Kriminal’de incelenen silahın Cengiz Ödübek cinayetinde kullanılan silah olduğu anlaşıldı. Tekrar göz altına alına K.K. cinayeti köpek kavgası yüzünden işlediğini itiraf etti.

Çıkarıldığı mahkemede K.K. tutuklanırken kardeşi Y.K. serbest bırakıldı. Yeğeni A.K. ve K.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorum Ekle