CAMİİLERİ KUR-AN ÖĞRENMEK İSTEYEN ÇOCUKLAR DOLDURDU.

             


 


         CAMİİLERİ  KUR-AN ÖĞRENMEK İSTEYEN ÇOCUKLAR DOLDURDU.


 


       Okulların yaz tatilini girmesi ile  birlikte   çocuklar Kur-an-ı Kerim öğrenmek amacıyla camileri doldurdu.


        Kur-anı Kerim öğrenme yaş sınırlamasının kaldırılmasının ardından  geçen seneye oranla öğrenci sayısında artış oldu.Kurslara 50 kız 65 erkek öğrenci katılıyor.


 


     Kurslarla ilgili bilgiler veren  İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu, her yıl yaz kurslarının düzenli olarak verilmeye başlandığını belirterek, “Haftada 5 gün  saat 09:00 ila 12:00 saatleri arasında tüm camilerde ve Kız Kuran kursunda öğrencilerimize kurs  ücretsiz olarak veriliyor.Kurslarımız 18 Haziran -17 Ağustos arası devam edecektir. Kurslarsa Kuran-ı Kerim, İman esasları, İbadet ve Ahlak konularında hocalarımız tarafından eğitimler teorik ve pratik olarak verilecek. Bu eğitimler için tüm hocalarımız seminere tabii tutuldular; bizde kendilerine gerekli bilgiler verdik. Çocuklarımızın bu güzel imkandan faydalanmalarını istiyoruz. Kurslarımız ücretsiz, verilecek eğitimlerin de takipçisi oluyoruz” dedi.


Yetkililer, kurslarda başarılı olabilmeleri için gerek çocuğun gerek velinin gerekse Hoca’nın katkısının ve çalışmasının önemli olduğunu altını çizerek, “Bu kurslarda başarılı olan öğrencilerimize de kültürel anlamda destek olacağız ve ödüllerde vereceğiz. Buradaki eğitimler de iyi bir insan olmanın, iyi yetişmenin temelleri de verilecek. Gelecekte iyi nesillerinin yetiştirilmesine katkı sağlamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Ekle