Büyük gün yaklaşıyor: KIRKPINAR BAŞPEHLİVANLARI İLÇEMİZDE..

Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF, düzenleyecekleri 1.Taşova Yağlı Güreşleri Türköz Gayrimenkul Arsa Ofisi (Abdullah Türköz) Sponsorluğunda Taşova Belediye Başkanlığının destekleriyle tarihi bir günü Taşova’ya, Taşovalılara yaşatacak.

Güreş şölenine; 2005 yılının şampiyonu Şaban Yılmaz başta olmak üzere önceki Tarihi Kırkpınarın baş pehlivanları: İsmail Balaban (2013-2017), Fatih Atlı (2014), Recep Kara (2004-2008-2009-2016), Ali Gürbüz (2011-2012) ile başpehlivanlar: Hamza Köseoğlu, Serhat Balcı ve Abdullah Güngör de katılacak.

Aynı gün akşamı saat 19.00’da ilçe meydanı (Eski dene pazarında) başlayacak konser organizasyonunda: Emir Üstün, Buket Ünal, Turan Üstün, Nuri Yücel, Hasan Taşova, Mehmet Özdilek ve Alpaslan Uzun sahne alacaklar.

15 Ağustos 2018 Çarşamba günü düzenlenecek Güreş Organizasyonu ile ilgili açıklama yapan TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran ” Yönetim kurulu olarak Taşovamıza canlılık ve dinamizm kazandıracak düşünceler içinde olduk. Hem Ata Sporumuzu Taşova’mızda yaşatmaya hemde güreşler vesilesiyle ilçemizin tanıtımını yapmak istedik. Aynı zamanda bu etkinlikler vesilesiyle ilçe ekonomisine de katkı sağlayarak gurbette yaşayan hemşehrilerimizi köylerimize, doğduğumuz topraklara getirerek memleket özlemine bir nebze serinlik vereceğini düşündük. Düşüncelerimiz doğrultusunda emekler veriyoruz. Tüm organizasyonumuzda bizleri destekleyen hemşehrimiz Sn. Abdullah Türköz’e sponsorlukları nedeniyle teşekkür ederken, Taşova İlçe Belediye Başkanımız Sn. Bayram Öztürk ve yine İlçe Kaymakamımız Sn. Kudret Kurnaz’a, ilçemizde organizesini yapacağımız tarihi programımıza destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Federasyonumuza, üye Dernek başkanlarımız ve üyeleri ile Taşova İlçe Merkezimizde Tüm Köylerimizin muhtarlıklarımızın katılımı ile BÜYÜK BULUŞMAYI bu vesileyle gerçekleştireceğiz. GÜREŞLERİN akşamında İse BÜYÜK KONSER programımız olacak. Sanatçılarımız sahne alacaklar.

Bu vesile ile Dernek Yönetim Kurulum adına AMASYALI HEMSEHRILERİMİZİ ORGANİZASYONUMUZA DAVET EDİYORUZ.” dedi.

Müzik organizasyonunu Asiye Yılmaz’ın yaptığı etkinliğin sunuculuğunu Salih Turgut yapacak.

Yorum Ekle