BURSA AMASYALILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM YAZ ŞENLİĞİ ..

BURSA AMASYALILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM YAZ ŞENLİĞİ …


 


 


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı 7. Geleneksel Yaz Şenliği Bursa’da binlerce Amasyalının katılımıyla gerçekleşti…


 


        Bursa Amasyalılar Kültür ve Yardımlaşma derneğinin organize ettiği yaz şenliğine akın eden Amasyalılar muhteşem bir güne de tanık oldular.


 


       Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Bursa Amasyalılar Derneği Başkanı İzzet Öz; Öncelikle buraya kadar gelen Amasya sevdalılarına teşekkür ediyorum. Yolumuz uzun, yapacak çok işimiz var, dernekçilik gönül işi ama biz bu işi severek yapıyoruz ve öyle de devam edeceğiz, dedi…


 


      Kasım Alper Özdemir’in sunumunu şiirleri ile süslediği şenlikte yerel sanatçılar ve davul zurna sonrası sahneye çıkan Cumali Atilla ve Ayşegül Pınar bir birinden güzel türküleri ile Amasyalıları coşturdu..  İki sanatçıyı bağrına basan Amasyalılar sanatçılarla fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler..


 


      Etkinliğe Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Bülent Arınç, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman,  AK Parti Bursa Milletvekili adayı Cafer Şenol, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Partilerin Bursa İl başkanları, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı..


 


 


          Etkinlikte Taşova Mobilya Y.K Başkanı Hüseyin Taşova ve Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir’e de dernek tarafından plaket takdim edildi..


      Başkan Özdemir; İşte Amasya her yerde ve beni en çok sevindiren ise bu kalabalığın yüzde doksanının Taşovalı olması, işte birlik beraberlik işte derneğimiz, sizlerin her zaman yanındayım ve emrinizdeyim, dedi. …


 


 


      Şenliğe damgasını ise gelişiyle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç vurdu. Tek tek piknik alanını gezerek selamlayan ve halkla sohbet eden Arınç’a sevgi seli büyüktü ..


 


     Kasım Alper Özdemir’in takdimi ile sahneye alkışlarla gelen Arınç konuşmasında Amasya’nın medeniyet beşiği bir yer olduğu söylerken, şerefli haysiyetli vatansever insanlarımızın yetiştiği yer Amasya, ben sizleri seviyorum, biliyorum ki sizler de bizi ve AK Parti’yi seviyorsunuz. Sizin içinizde o kadar insan var ki hepsi ince ruhlu Sayın Akif Gülle kardeşimiz, Ahmet İyimaya, İsmet Özarslan hepsi değerimiz.


    İşte genç kardeşimiz o güzel sesiyle sayın Başbakanımızın şiirini yorumlayarak beni sahneye adavet etti. Sesim o kadar güzel değil ama şunu söylemek istiyorum biz bu ülkeyi seviyoruz ve 2023 yılına sizler için bu ülkeyi hazırlıyoruz..Sizler zaten bu hizmetleri görüyorsunuz, hemen hemen beş yılı geçti Amasya’ya gitmeyeli ama sizin sıcaklığınız beni Yeşilırmak kenarına doğru götürdü. Hepiniz Allah’a emanet olun; dedi.


 


     Bülent Arınç’a yeşil-beyaz Amasya flaması ve Amasya Tamimi yazılı plaketi ise Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir takdim etti..


    


 

 

 


 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.